Лісосмуга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Лісові смуги в Північній Дакоті

Лісосму́га — смугові лісові насадження штучного походження (лісові культури), які розташовані в рівнинних умовах і на схилах до 1,5(2)° на сільськогосподарських землях по межі полів з метою підвищення врожайності сільськогосподарських культур, для покращення на полях мікроклімату, снігозатримання, боротьби з дефляцією та збереження і покращення родючості ґрунтів. Вони також відіграють велику загальноекологічну роль.

Юридичне положення лісових смуг мало врегульоване законодавством України. Не встановлено нормативних розмірів смуг. Законодавство містить лише деякі умови стосовно обмеження рубок лісу цієї категорії[1].

За висловом професора Пилипенка Олексія Іванович, полезахисні лісові смуги — це восьме чудо світу, унікальний приклад, коли людина позитивно взаємодіє з природою[2].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Екологічне право України. Академічний курс: Підручник / Ред. Ю. С. Шемшученко. — К.: Юридична думка, 2005. − 848с.
  2. Пилипенко О. І. «Експедиція професора В. В. Докучаєва і кафедра лісової меліорації».

Література[ред.ред. код]

  • (рос.) Пилипенко А. И. Лесоводственные особенности и мелиоративное влияние полезащитных лесных полос в условиях черноземной Степи Украины. Монография. — К.: Изд. УСХА, 1992. — 75 с.
  • Пилипенко О. І. Інструктивні вимоги з лісомеліоративного впорядкування захисних лісових насаджень / О. І. Пилипенко, В. М. Малюга, В. Ю. Юхновський та ін. — К.: Держкомлісгосп, 2004. — 77 с.
  • Пилипенко О. І., Юхновський В. Ю. та ін. Лісові меліорації. — К.: Аграрна освіта, 2010. — 282 с.
  • Агролісомеліорація. Терміни і визначення понять: ДСТУ ISO 4874:2007. — [Чинний від 1.01.2009]. — К.: Держспоживстандарт України, 2010. — 18 с. — (Національний стандарт України).

Посилання[ред.ред. код]