Література інків

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Література інків — література часів імперії інків Тауантінсую. Була представлена у вигляді усного відтворення текстів. Сформувалася на основі руна сімі — кечуа. На основі інкської літератури розвинулася сучасна кечуанська література.

Особливості[ред. | ред. код]

Твори словесності зберігалися завдяки постійному повторення текстів у пам'яттю їх творців та декламаторів. Відразу ж після завоювання Перу ці тексти, але незначна їх частина, були записані в латинській транскрипції іспанськими хроністами.

В період імперії інків мова кечуа дуже скоро стала набувати статус літературної мови. Сучасні літературні твори, написані на мові кечуа, спираються на традиції словесності інків. Ця спадкоємність кечуанської писемності, її безпосередній взаємозв'язок з писемністю Інків є характерною особливістю писемності інків та їх нащадків.

Літературна творчість мовою кечуа в часів інків було дуже багатим. Оскільки ці твори не фіксувалися на письмі та зберігалися в пам'яті декламаторів, від літератури епохи Тауантінсую до тепер збереглися лише уривки, головним чином поетичні, збережені для потомства першими іспанськими хроністами віце-королівства Перу.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Eisleb, Dieter Altperuanische Kulturen Berlin, 1975.