Літературний раб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Попит на книги Тома Кленсі перевищував його можливості писати нові книги, тому видавець найняв літературних рабів, щоб ті писали романи у стилі Тома Кленсі.

Літературний раб (або гострайтер англ. ghostwriter), раніше також літературний негр (фр. nègres littéraires) — людина, яку наймають для написання літературного, журналістського чи будь-якого іншого тексту, авторство якого в підсумку приписують іншій особі.

Послугами літературного раба часто користуються знаменитості та політики для написання чи впорядкування автобіографій, мемуарів, журнальних статей чи інших письмових матеріалів. Аналогічно схожі послуги надають і в музиці, пишучи пісні, слова та інструментальні композиції. Сценаристи можуть використовувати послуги літературного раба для редагування чи переписування сценаріїв з метою їх вдосконалити. Зазвичай сторони заздалегідь укладають угоду про конфіденційність, за якою літературний раб повинен зберегти свою анонімність. Іноді його згадують як помічника чи дослідника, але здебільшого не згадують взагалі.

Див. також[ред. | ред. код]