Літературознавча енциклопедія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Літературознавча енциклопедія»
Вигляд першого тому
Автор Ковалів Юрій Іванович
Мова українська
Серія Енциклопедія ерудита
Тема літературознавство і українська література
Жанр енциклопедія
Місце Київ
Видавництво ВЦ «Академія»
Видано 2007
Сторінок 1232

«Літературозна́вча енциклопе́дія» — двотомна енциклопедія, видана 2007 року в Києві видавничим центром «Академія» в серії «Енциклопедія ерудита» (керівник видавничого проєкту — Василь Теремко). Автор-укладач Юрій Ковалів.

У «Літературознавчій енциклопедії» розкрито понятійний апарат, що охоплює необхідну для розуміння і фахового аналізу художніх та аналітичних текстів літературознавчої проблематики, а також дотичні до неї аспекти філософії, психології, мовознавства, фольклористики, журналістики та інших наук. Синтезована в ній інформація сприяє осмисленню сутності літературного життя, досвіду вітчизняного і світового письменства, тенденцій творчого процесу, поетики, елементів конструкції художніх творів, їхньої рецепції, аналізу та інтерпретації тощо.

Володимир Панченко зазначив: «Безпрецедентна подія — двотомна „Літературознавча енциклопедія“ у виконанні професора Коваліва. Коли такі дослідження пише одна людина — це феноменально» [1].

«Літературознавча енциклопедія» містить 6563 статті: в першому томі (А — Л) — 3180 статей, в другомі томі (М — Я) — 3383 статті.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Клас класики [Архівовано 28 травня 2011 у Wayback Machine.] // Україна молода. : сайт. — 2008. — 16 лютого.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]