Літні канікули

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Літні канікули
CMNS: Літні канікули у Вікісховищі

Вакації (łac. vacatio, звільнення) — період, вільний від шкільних занять.

Терміни та тривалість вакацій у кожної країни різні. Важливі фактори, що впливають на дати вакацій, це релігійні свята та ритм роботи хліборобів і пов'язана з цим потреба всіх членів сім'ї, включаючи дітей, брати участь у сільськогосподарських роботах, а також клімат.

Україна[ред. | ред. код]

Канікули, перерва в роботі навчальних закладів, установ[1].

Польща[ред. | ред. код]

У Польщі словом вакації називають ще літній відпочинок (пол. feria letnie). До 2009/2010 навчального року вакації охоплювали період від дня, наступного за першою п'ятницею після 18 червня, до останнього дня серпня відповідного року, тобто від кінця навчального року до його відновлення в початковій, середній і старшій школах.

З 2011 року вакації починалися в суботу після останньої п'ятниці червня і тривали до кінця серпня. Ця зміна введена у зв'язку зі збільшенням кількості вихідних днів протягом навчального року. У 2017 році вакації почалися 23 червня і закінчилися 3 вересня[2]. Це пов'язано з новою постановою, яка передбачає, що дидактичні та виховні заняття закінчуватимуться у першу п'ятницю після 20 червня. Якщо, починаючи з 2018/2019 навчального року, свято Тіла і Крові Христових припадає на четвер, що безпосередньо передує п'ятниці після 20 червня, заняття закінчуються в середу, що передує дню цього свята[3]. У такій ситуації вакації почнуться в день цього свята.

Боснія і Герцеговина[ред. | ред. код]

У Боснії та Герцеговині літні канікули починаються в червні[4] і закінчуються в перший понеділок вересня. Є також чотиритижневі зимові канікули, які зазвичай починаються 31 грудня. Різдво Христове і Великдень не є вихідними, але ті, хто святкує ці свята, можуть не приходити в ці дні до школи[5].

Дивитися також[ред. | ред. код]

Коментарі[ред. | ред. код]


Примітки[ред. | ред. код]

  1. Словник Української мови
  2. Kalendarz na rok szkolny 2016/2017. kalbi.pl. 
  3. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2019 r. poz. 1093) i (Dz.U. z 2019 r. poz. 1094).
  4. Dokładne daty zależą od poszczególnych szkół
  5. Bosnia and Herzegovina School Holidays (англ.). 2022.