Ліупрам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ліупрам
Помер 14 жовтня 859(0859-10-14)[1]
Зальцбург
Країна Німеччина
Діяльність католицький священник
Знання мов німецька
Посада абат і архієпископ
Конфесія католицька церква

Ліупрам (нім. Liupram; д/н — 14 жовтня 859) — церковний діяч часів Каролінзької імперії, 3-й архієпископ Зальцбургу.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Про походження відомостей обмаль. Був капеланом східнофранкського короля Людовика II. У березні 832 року отримав від короля декілька феодів в Кімгау (Верхня Баварія). 836 року за протекції Людовика II після смерті Адальрама стає архієпископом Зальцбургу. 837 року отримав палій. Того ж року, завдяки дружнім відносинам з Людовиком II йому було надано майнову недоторканність та закріплено у власності всіх земель, що отримала єпархія за попередників.

Продовжив політику попередника Адальрама щодо християнізації Блатенського князівства. Досяг з князем Прібіною відповідної домовленності, призначивши священника Домініка зайнятися наверненням населення до християнства. Всього за Ліупрама в цьому князівстві було освячено 17 нових церков.

845 року Зальцбурзький собор практично було знищено внаслідок пожежи. Невдовзі розпочав масштабні роботи з ремонту та відновлення, які було завершено до його смерті. 850 року Ліупрамом був освячений костел Св. Марії в замку Прібіни (німці його називали Мозабург). На прохання Прібіни відправив добре навчених каменярів, теслів, художників, ковалів та інших майстрів для будівництва другої церкви в Мозабурзі, в якій Ліупрам поховав частки мощів святого Адріана.

Помер 859 року. Його політику продовжив наступник Адалвін.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Heinz Dopsch, Hans Spatzenegger (Hrsg.): Geschichte Salzburgs, Stadt und Land. Pustet, Salzburg 1988, ISBN 3-7025-0243-2.
  • Niederkorn-Bruck, Meta ; Scharer, Anton: Erzbischof Arn von Salzburg ; p. 63-64, 2004 ; (ISBN 978-3486575958)