Лі Демін (Ся)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лі Демін
李德明

Народився981(0981)
Помер1032(1032)
БатькоЛі Цзіцянь
李继迁
ПроживанняСя
Походженнятангут
Конфесіябуддизм
Ван
ПопередникЛі Цзіцянь
李继迁
НаступникЛі Юаньхао
李元昊
ПохованийІмператорські гробниці Західної Ся

Лі Демін (спрощ.: 李德明; піньїнь: Lǐ Démíng) (*981 — †1032) — останній військовий губернатор (Діннань цзєдуши) провінції, що існувала на територіях стародавнього царства Ся за часів кінця династії Тан, протягом періоду п'яти династій і десяти держав і на початку часів Династії Сун стародавнього Китаю, батько першого імператора Західної Ся Лі Юаньхао.

Лі Демін був старшим сином правителя тангутської держави Лі Цзіцяня і ще з дитинства зростав, навчався і виховувався у суворій армійській обстановці, в умовах військових походів під наглядом батька.

Після смерті батька у 1004 став правителем тангутів і продовжував справу батька, розширюючи і укріплюючи державу Ся. Згідно із передсмертними батьківськими порадами, уклав мир із династіями Сун та Ляо, і почав розширювати свою державу на захід. За декілька років захопив значну частину Тибетської імперії, Уйгурського каганату, міста: Сілян (нині Увей провінції Ґаньсу), Ґаньчжоу (нині Чжан’е провінції Ґаньсу), Шаджоу (нині Дуньхуан провінції Ґаньсу) та інші. У цій кампанії брав участь, як воєначальник, і відзначився старший син Лі Деміна, принц Лі Юаньхао. Результатом кампанії стало встановлення контролю виходу через перевал Коридору Хесі.

Окрім військових кампаній, Лі Демін, як і його батько, приділяв увагу розвитку внутрішньої економіки і сільського господарства, які намагався розвивати на кшталт економік земель успішних і багатих династій Сун та Ляо. Разом з тим, його стратегії розширення держави поширювалися також і на їх землі попри родичання і дружбу з ними.

Помер власною смертю у листопаді 1032, так і не доживши до здійснення власних планів і планів батька створити імперію на базі держави Ся. Похований в мавзолеї «Цзялін» пантеону Західної Ся у 1038.

Джерела

[ред. | ред. код]