МДМ-панель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
МДМ-панель
1 — утеплювач 10 см; 2 — дві зварні сталеві сітки 50×50 м, дріт, діаметром 3 мм;
3 — внутрішні зв'язувальні елементи з дроту діаметром 3,5 мм;
4 — шар спеціального бетону 40 мм

МДМ-пане́ль — це будівельна конструкція, яка складається із трьох шарів пінопопістирольного осердя та сталевої звареної штукатурної сітки, яку після зведення стін будівлі вкривають спеціальним бетоном. Технологію із застосуванням МДМ-панелей понад 30 років застосовують у провідних країнах світу для зведення одно- та багатоповерхових будівель різного призначення.

Технічні характеристики[ред. | ред. код]

Один квадратний метр готової стіни — 220 кг, що в 3—4 рази менше за цегляну. Середня вага однієї стандартної панелі становить приблизно 25 кг, тому монтаж будівлі можна здійснювати вручну без допомоги кранової техніки.

Навантаження на 1 м/п стінової МДМ-панелі 32 тонни (коефіцієнт надійності 1,2), що відповідає навантаженню на стіни першого поверху 5-ти поверхового житлового будинку. При висотному будівництві МДМ-панелі несуть навантаження разом із залізобетонним каркасом.

У разі потреби ( перекриття), сталеву сітку можна укріпити арматурою, до додасть стійкості всій конструкції.

МДМ-панелі легкі для транспортування та будівництва, що забезпечує ряд переваг порівняно з традиційним будівництвом:

  • металевий каркас та зовнішній бетонний шар роблять панель надзвичайно міцною, а пінополістирольне осердя забезпечує тепло- та звукоізоляцію;
  • стіни з МДМ-панелей коштують на 30 % дешевше, аніж звичайні цегляні;
  • товщина стіни лише 180—200 мм, тобто вдвічі менше, ніж товщина цегляної стіни, що дає можливість відчутно збільшити корисну площу приміщення, без шкоди міцності та теплоізоляції (економія на опаленні, кондиціонуванні 80 %).

Поєднання МДМ-панелей та енергозаощадливих технологій дозволяє будувати будинки, що акумулюють сонячну та інші енергії і не потребують традиційного палива.