МТМ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
МТМ
Комунальне підприємство «МТМ»
МТМ лого.jpg
Країна Україна Україна
Зона мовлення м. Запоріжжя
та прилеглі райони
Час мовлення цілодобово
Мова мовлення українська
Центр керування м. Запоріжжя,
вул. Сєдова, 5
Тематика каналу інформаційна
Дата початку
мовлення
Грудень 2005 року
21 березня 2022 року (перезапуск)
Дата кінця мовлення 6 жовтня 2016
Замінив Герб Запоріжжя телеканал З
Засновник Запорізька міська рада — 100 %
Власник(и) Запорізька міська рада — 100 %
Слоган Муніципальна телевізійна мережа
Сайт tvmtm.online

МТМ — муніципальний інформаційний телеканал міста Запоріжжя. Телеканал існував у грудні 2005 року. А перезапуск її з 21 березня 2022 року на місці каналу «З».

Період мовлення як телеканалу МТМ[ред. | ред. код]

Компанія отримала ліцензію на мовлення в 2004 році і мала первинну назву «МТМ». Перші 4 роки в ефір виходили лише культурологічні програми. У 2008 році в етері телеканалу вперше започатковані випуски новини. Телеканал «МТМ» проіснував з грудня 2005 по 6 жовтня 2016 року. А перезапустив його з 21 березня 2022 року замість телеканалу «З».

27 липня 2022 — припинив супутникове мовлення.

Період мовлення як телеканалу Z (З)[ред. | ред. код]

Телеканал почав розвиватися та збільшуватися. 7 жовтня 2016 року «МТМ» переформатували у «Z». Незмінними залишились тільки принципи роботи журналістів. Це оперативність, об'єктивність та актуальність. Самі працівники каналу позиціонують себе «молодими та амбітними» Тричі на день наживо виходять десятихвилинні випуски новин. За 10 хвилин можна дізнатись про все,чим жило місто протягом дня.

Тоді було багато скептиків, які запевняли, що такий телеканал у Запоріжжі ніколи не буде популярним та не отримає власного глядача. Однак життя спростувало таке твердження. За кілька років телеканал Z перетворився на сучасний мовник з власною аудиторією, яка постійно зростає. Телеканал для цього активно працює. Створюються нові телевізійні проєкти, завдяки яким запоріжці можуть отримати інформацію у різних сферах. Тут вдалося створити професійний колектив, оновити матеріально-технічну базу.

Окрім новин,на телеканалі виходить щоденний двогодинний марафон «Акценти», де наживо підіймаються актуальні для Запоріжжя питання та проблеми. Серед гостей — політики, чиновники, політологи, спортсмени, громадські діячі, письменники, музиканти. Разом з командою «Акцентів» запоріжці можуть дізнатися,чим живе місто, куди піти на вихідні та навіть прослухати свій гороскоп.

Телеканал «Z» постійно готується до чергового оновлення. В етері з'являються нові програми. Вони стосуватимуться політики, екології, медицини та спорту. Збільшується кількість прямих етерів.

2 січня 2020 року телеканал розпочав трансляцію у цифровому форматі. Цього року придбано пересувну телевізійну станцію, яка дозволяє вести трансляцію з будь-якої точки України.

1 липня 2021 року керівник телеканалу Дмитро Веліканов отримав у Києві нагороду «Кращий телеканал 2020» у категорії «Регіональні телеканали 2020»[1].

1 листопада 2021 року Веліканова Дмитра Борисовича було звільнено[2] з посади начальника КП «Муніципальна телевізійна мережа» (Телеканал Z) за угодою сторін. [1]

З 24 лютого 2022 року команда телеканалу на період війни змінила логотип. Відтепер наша емблема являє собою три літери "МТМ", що розшифровуються як "Муніципальна телевізійна мережа". У правому кутку свого екрана ви вже бачите нове графічне оформлення. Таке рішення було вимушеним та далося нам не просто. Команда з понад 100 працівників більш як 5 років працювала над розвитком власного бренду. Всі запоріжці знали нас як телеканал Z. Проте нині країна-агресор використовує літеру Z у якості свастики та позначає нею військову техніку. Літера стала символом вторгнення росії на територію незалежної України. Наша команда не хоче мати жодного стосунку до символу, що несе в собі насильство, кровопролиття та жертви. Ми українці, підтримуємо Збройні сили нашої держави та разом з усією країною віримо у перемогу над окупантами. Наша команда продовжить оперативно інформувати вас про головні події міста, області та країни. Все буде Україна!


Власником КП «Муніципальна телевізійна мережа» (Телеканал МТМ) є Запорізька міська рада (69105, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 206)[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]