Маарду

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маарду

Ма́арду (ест. Maardu) — місто, розташоване в північно-центральній частині Естонії на березі затоки Мууга (частині Фінської затоки). Маарду має чудове географічне розташування — межує зі столицею Естонії Таллінном, на березі моря в центрі перетину морських, залізничних та шосейних шляхів, поряд з міжнародним аеропортом. Порт Мууга.

Промислове селище Маарду виникло в 1939-у через розробку фосфоритних родовищ. В радянські часи був побудований великий хімічний комбінат «Естонофосфорит», який було закрито з екологічних міркувань в період незалежності. З 1980-ого селище Маарду входить до складу Морського району міста Таллінна, але 7 листопада 1991 стало самостійним містом.

Храм Архістратига Михаїла

Більшість населення — росіяни, естонців близько 20 %. Є православний храм Архістратига Божого Михаїла (Московський Патріархат), лютеранська кирха. Кладовище за рішенням міської влади поділено на православний, лютеранський і мусульманський сектори. Головною пам'яткою міста є залізничне депо Моорду Раудті. На його воротах висить гіпсова морда Бариконісса Руді, «почесного» громадянина міста.

В місті три школи — одна з естонською і дві з російською мовою навчання.

Міста-побратими[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела і посилання[ред. | ред. код]