Магма (книга)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

[ISBN відсутній]

Магма
Ihor Pavlyuk Magma.jpg
Жанр книга лірики і драматизованих поем
Автор Ігор Павлюк
Мова українська мова
Опубліковано 2005

Ігор Павлюк. Магма: Лірика і драматизовані поеми. — Львів: Світ, 2005. — 280 с.

Передмову до книги («Душа навиріст») написав Роман Лубківський.

Художнє оформлення Сергія Іванова.

Редактор — Василь Войтович.

Книга «Магма» — номінант на Шевченківську премію 2006 року.

За книги «Магма» та «Бунт» Ігор Павлюк одержав Народну Шевченківську премію [1].

Анотація[ред. | ред. код]

« В українську літературу прийшов потужний талант — про що засвідчили вже перші публікації молодого поета Ігоря Павлюка. Пропонована читачеві збірка його поезій «Магма», куди ввійшли, крім ліричних творів, ще й дві драматичні поеми, наповнена яскравими художніми образами, тематичною різноманітністю — від «інтимного дихання епохи» до «зарубки дзвінкої на хребті Чумацького Шляху» «

Вислови про книгу (див. її зворот)[ред. | ред. код]

 • З великим задоволенням прочитав Ваші нові поезії. Багата настроєвість, несподівані асоціації, поетична енергія і часто афористичність мови, відчувається подих натхнення. Іван Дзюба[3].
 • Для поезій Ігоря Павлюка властива якась філософська затятість на пориванні відкритись глибше, ніби це можливо в поетичному самовираженні… Хочеться вірити, що «алергія на вічність» (Ігор Павлюк) ― щирий нігілізм самокритичної генерації, як і те, що про патріотичне Ігор Павлюк пише без іронії… Микола Жулинський[4].
 • Ігор Павлюк — поет невичерпної сили, в таємничій поліській душі якого дивним, майже містичним чином відлунюють буйні степові голоси незабутніх Миколи Вінграновського і Валерія Іллі. Я став читати Ігоря Павлюка з часу публікації його поезій в журналі «Основа». Валерій Ілля тоді передрікав поетові велике майбуття. Не помилився. Павло Загребельний[5].
 • А тим часом з Божим деревом полину в очах ходить світом поет надприродної сили переживання… З такою душею ― і на зорях привітають. Валерій Ілля[6].
 • Ігор Павлюк є великим творцем, якого я вписую в першу десятку найбільших сучасників української літератури. Тадей Карабович[7].
 • За нинішнього постнульового падіння суспільної моралі, такі особистості, як Ігор Павлюк, є обнадійливим взірцем передовсім для молоді. Оскільки він своєю життєвою і творчою практикою доводить, що є константи — Україна, мати, отець, рідна земля, — які не надаються на торги. Бо — вічні. І в цьому — крайня необхідність поезії Ігоря Павлюка нині і прісно. Борис Олійник[8].
 • Вчитуєшся у вірші Ігоря Павлюка ― і ще раз вториш собі подумки: таки бути. БУТИ УКРАЇНІ. Михайло Осадчий[9].
 • Ігор Павлюк — справжній поет. Неподібний до нікого з теперішніх великих. Національний і космічний. Дуже любить життя веселе, але при тому бачить кінець усього сущого. Поезія Павлюка має всі дані для того, щоб її читали багатьма мовами в Європі. Дмитро Павличко[10].
 • Я провів дуже гарну годину з Вашими віршами. Найкращі з них ― це справді високе мистецтво. Ви ― дуже чутливий лірик, а при тому добрий майстер строфи. Богдан Рубчак[11].
 • Поза всілякими «школами» та «генераціями» мені імпонує новаторська проза Ігоря Павлюка (почитайте його повість «Молекули» в «Сучасності». Микола Холодний[12].
 • Сила тропів та образів поезії Ігоря Павлюка настільки могутня, що здатна трансформувати реалії «імперського» російськомовного світу і зробити їх зрозумілішими східним слов'янам, які останнім шматком хліба поділяться з сусідом. Для мене великою честю є можливість перекладати цю геніальну поезію на доступну і зрозумілу англійську. Том Мур (ірландський поет-бард)[13].
 • …Ігор Павлюк походить із поліського краю. Цей регіон має особливе магічне звучання для мого вуха. Це так гарно жити подалі від заклопотаної цивілізації, створюючи наші незалежні світи, побудовані на фантазуванні. Я вдячний Ігореві Павлюку за його енергію справжньої людяності, яку я знайшов у його віршах… Мо Янь (лауреат Нобелівської премії з літератури)[14].

Посилання[ред. | ред. код]

 1. Політ у глибину
 2. Йосип Струцюк. Павлюкове чоловіче ворожіння польською мовою
 3. Йосип Струцюк. Павлюкове чоловіче ворожіння польською мовою
 4. [http://учитель.укр/wp-content/uploads/2017/01/ігор-павлюк-1.pdf Ігор Павлюк — «справжній поет. Неподібний до нікого з теперішніх великих»]
 5. [http://klasnaocinka.com.ua/uk/article/ukrayinska-literatura-8-a-klas-3.html Українська література 8-А клас]
 6. Розробки уроків — Українська література 8 клас — 2016 рік
 7. Поетична постановка «Алергія на вічність» за віршами Ігоря Павлюка у Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка
 8. Роздуми про творчість Iгоря Павлюка
 9. «Замість післямови»
 10. Дмитро Павличко про польськомовного Ігоря Павлюка
 11. ПАВЛЮК Ігор. БУНТ: Лірика і драматичні поеми.--Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2006. — 2006. — 220 с.
 12. Микола Холодний: «Нинішній владі в Україні моя літературна діяльність не потрібна»
 13. Том Мур (Ірландія, Дублін), Thom Moore (Ireland, Dublin), (Ирландия, Дублин. Спокуса доступності: Ігор Павлюк, поезія і мова як постімперська заява
 14. Яр Левчук: «Знаковий лист». Архів оригіналу за 26 квітня 2019. Процитовано 26 квітня 2019.