Магнолієцвіті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Магнолієцвіті
Квітка магнолії
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Магноліїди (Magnoliids)
Порядок: Магнолієцвіті (Magnoliales)
Juss. ex Bercht. & J.Presl, 1838[1]
Родини

див. текст

Вікісховище: Magnoliales

Магнолієцвіті (Magnoliales) — порядок квіткових рослин. Один з примітивних порядків дводольних. Викопні його рештки відомі з крейдового періоду. Представники цього порядку переважно вічнозелені дерева, рідше чагарники та ліани, що в основному зростають в зоні тропічного та субтропічного кліматів.

Опис[ред. | ред. код]

Найхарактернішою рисою порядку є наявність у типових родин апокарпного гінецея, що складається з багатьох вільних плодиків. Інші риси примітивної будови квітки такі: видовжене опукле квітколоже, невизначене число членів квітки — андроцея, гінецея і навіть оцвітини, переважно ациклічне їх розміщення. Але в межах цього великого порядку є переходові квітки. Так, у деяких тропічних представників порядку ознаки дводольних і однодольних (розміщення членів квітки в тричленних колах, безладне розташування провідних пучків у стеблі, зростання двох сім'ядолей в одну й ін.) поєднуються. З одного боку, це свідчить про відсутність різкої межі між однодольними і дводольними, а з другого — про можливість виникнення перших від останніх через магнолієцвіті.

Класифікація[ред. | ред. код]

Порядок охоплює 6 родин, переважно тропічного і субтропічного походження:

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Angiosperm Phylogeny Group (2009). An update of the Angiosperm Phylogeny Group classification for the orders and families of flowering plants: APG III (PDF). Botanical Journal of the Linnean Society 161 (2): 105–121. doi:10.1111/j.1095-8339.2009.00996.x. Архів оригіналу за 25 травня 2017. Процитовано 6 липня 2013.