Магнус Оркнейський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Магнус Оркнейський
Domkirka statuer 37.jpg
Статуя на соборі в Трондхеймі, Норвегія. Фотограф Дрейєр
Народився 1075
Еґільсей[d], Шотландія, Велика Британія
Помер 16 квітня 1117(1117-04-16)
Поховання Собор святого Маґнуса[d]
Громадянство
(підданство)
Норвегія
Діяльність правитель
Батько Ерленд Торфіннсон[d]

Святий Магнус Оркнейський, Магнус Ерлінґссон (англ. Magnus Erlendsson, Earl of Orkney, пом. 1116, Еґільсей, Оркнейські острови, північна Шотландія) — середньовічний католицький святий з Оркнейських островів (у ті часи норвезька колонія, заселена вікінгами).

Був сином Ерлінґа, правителя Оркнейських островів. Коли норвезький король Магнус Босий вторгся на Оркнейські острови, Магнус Ерлінґссон знайшов притулок у Малкольма ІІІ Шотландського та побожно жив деякий час у будинку єпископа. Після смерті короля Магнуса Босого, він повернувся на Оркнейські о-ви, де владу перейняв його двоюрідний брат Гаакон. Проте згодом Гаакон по-зрадницьки убив його, на острові Еґільсей.

З часом Магнус був похований у кафедральному соборі Кіркуолла, посвяченому в його честь. Також інші церкви носять його ім'я. Магнуса вшановували через його чесноти та побожність — він помер молячись за своїх ворогів. Його заступництву приписується багато чудес. Тогочасна сага, описуючи святого, зображує християнського героя серед язичників, переповнених насиллям.

Інтер'єр кафедрального собору Святого Магнуса на Оркнейських островах.

День пам'яті 16 квітня.

Джерело[ред. | ред. код]

  • Donald Attwater with Catherine Rachel John. The Penguin Dictionary of Saints. Third Edition. London: Penguin Books, 1995. Ст. 233.

Література[ред. | ред. код]

  • J. Mooney, St. Magnus, Earl of Orkney (1935) (англ.)