Магнієвий анод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Магнієвий анод — одна із деталей електричного накопичувального водонагрівача. Являє собою металевий штир, на який нанесено магнієвий сплав товщиною від 10 до 30 мм. Анод прикручується до фланця ТЕНа і вставляється всередину бака водонагрівача. В залежності від моделі, анод може мати різну довжину і діаметр.

Застосування магнієвого аноду[ред. | ред. код]

Магнієвий анод використовують для запобігання корозії водяного баку та утворення накипу на його стінках та трубках ТЕНа.

Захист від корозії водяного бака[ред. | ред. код]

Електродний потенціал магнієвого аноду забезпечує катодну поляризацію всіх інших елементів конструкції водяного бака. Сталевий бак, як і мідний ТЕН, стає катодом і перестає руйнуватися. Руйнуванню піддається магнієвий анод. Крім того, взаємодія іонів кальцію і карбоксильних груп з магнієм призводить до утворення карбонату кальцію, котрий осідає в місцях мікротріщин емалі на сталевих поверхнях бака, що сприяє додатковому захисту їх від контакту з агресивним середовищем.

Запобігання утворенню накипу[ред. | ред. код]

У результаті нагрівання солей, котрі містяться у воді, утворюються іони кальцію, які осідають на стінках водонагрівача і на трубках ТЕНа. Магній, розчиняючись, з'єднується з іонами кальцію і утворює сіль, досить рихлу за своєю структурою (MgCO3). Така сіль не перетворюється в накип, а осідає на дно водонагрівача.

Заміна магнієвого аноду[ред. | ред. код]

Коли анод повністю позбудеться магнію, його необхідно замінити. Швидкість процесу розчинення магнію залежить як від типу самого анода (його довжини, діаметра стержня), так і від складу води, що надходить у водонагрівач. У середньому, термін дії магнієвого анода коливається від півтора до двох років.

Посилання[ред. | ред. код]