Мазурки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мазурки

Мазурки (від пол. mazurek — мазовський) — різновид пісочного печива з фруктовим та горіховим наповненням. Родом з Мазовії, що у Польщі, але давненько вже добре почуваються на наших рідних теренах. Традиційні мазурки — зі сливами або яблуками. Але сучасна мазурка робиться частіше з апельсинами або лимонами, що вважається смачнішим.

Має вигляд тонких коржиків довільної форми, вкритих шаром варення, добре уварених фруктів, джемів тощо, до яких додані подрібнені Волоські горіхи або мигдаль. Подеколи, у випадку застосування, скажімо, лимонів, цей шар притрушується цукровою пудрою.

Рецепт. Тісто: 200 г масла, 100 г цукрової пудри, 300 г борошна, 3 жовтки, ваніль. Фруктова маса: 0,5 кг апельсинів, 2 лимони (у цитрусових використовуються сік і цедра), 0,5 кг цукру, 50-100 г мигдалю, 100 мл води. Особливість приготування тіста. Жовтки варити окремо від білків у друшляку, зануреному в гарячу воду, потім розтерти. Масло рубається січкою в борошні, висипаному на дошку. Замішане тісто відстоюється із півгодини на холоді. Випікають на листі, який викладають тістом у вигляді відкритої коробки, заздалегідь змастивши по краях збитим білком. У випечену готову форму, що остигла, викладають окремо фруктову масу (яка перед тим проварюється в каструлі з цукром до густого стану), а поверх неї посипають порубаний мигдаль. Після цього мазурку можна розрізати на окремі тістечка. Для мазурки використовується практично будь-яке варення і солодощі (шоколад, молочний крем).

Джерела[ред.ред. код]

  • Цвек Д. Солодке печиво. Львів: Каменяр, 1968. — 232 с.
  • Кенгис Р.П. Домашнее приготовление тортов, пирожных, печенья, пряников, пирогов. М.: Пищевая промышленность, 1967. — 390 с.
  • Технологія борошняних кондитерських і хлібобулочних виробів / За заг. ред. Г.М.Лисюк. — Суми : Університетська книга, 2009. — 464 с. — ISBN 978-966-680-437-5.