Майже безпечна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Майже безпечна (англ. Mostly Harmless, 1984) — гумористичний науково-фантастичний роман британського письменника Дугласа Адамса. П'ята, заключна частина пенталогії «Путівник Галактикою».

Назва роману є відсиланням до жарту з першої книги циклу, в якій Артур Дент намагався знайти в «Путівнику …» статтю, присвячену Землі, і виявив, що вона складається з одного-єдиного слова: «безпечна». Друг Артура, Форд Префект, один з авторів «Путівника …» повідомив, що відправив свій варіант статті, але редактор його скоротив, і в наступному виданні «Путівника …» буде значитися «майже безпечна».

Дійові особи[ред.ред. код]

Сюжет[ред.ред. код]

Мултиверсійність всесвіту є ключовою ниткою, яка проходить через всю книгу. У Всесвіті п'ятої книги серії «Путівник Галактикою» знову з'являється Земля. В іншому всесвіті, у кому її не знесли вогони.

Місцем дії є новий світ — планета Люмеелле, на якій зазнав аварії космоліт Артура Дента.

В результаті низки випадкових подій у Артура Дента і Тріллліан з'являється дочка Рендом. Так само в творі розповідається про долю Трілліан в паралельному всесвіті, де вона не полетіла з Зафодом Біблброксом на космічному кораблі, а вогони не знищили Землю (поки що).

Цитати[ред.ред. код]

  • Будь-яка одиниця, що логічно мислить, може бути підступно ошукана будь-якою іншою одиницею, мислення якої перебуває хоча б на тому ж рівні логічності.
  • Історія Галактики злегка заплутана з цілої низки причин: частково тому, що злегка заплуталися ті, хто намагається її вивчати, частково тому, що в ній і так повнісінько плутанини.
  • Класична помилка, яку здійснюють проектувальники абсолютно надійних систем, — недооцінка винахідливості клінічних ідіотів.
  • Логіка — чудова річ, але, як показав процес еволюції, і в неї є свої слабкі місця.
  • Основна відмінність між предметом, який може зіпсуватися, і предметом, який зіпсуватися не може, полягає в тому, що предмет, який не може зіпсуватися, неможливо полагодити, коли він все-таки зіпсується.
  • Однією з найцікавіших особливостей життя є те, в яких місцях воно здатне існувати. Воно жевріє скрізь: від отруйних морів Сантрагінуса-5, таких отруйних, що рибам, що в них мешкають, зовсім байдуже, якою частиною тіла вперед плавати, і до вогненних вихорів Фрастри, де (як стверджують) життя починається від температури в 40 000 градусів. Життя існує навіть в задньому проході пацюка. Загалом, життя скрізь знайде, за що зачепитися.
  • Трісія любила Нью-Йорк, оскільки любов до Нью-Йорку могла позитивно вплинути на її кар'єру.
  • У кожного в житті є свій щасливий випадок. І якщо вже ти спромігся змарнувати ту можливість, яка була тобі важливіше за все, далі твоє життя йде на диво спокійно.
  • Якщо ти чогось не бачиш, це ще не означає, що воно не існує. А якщо ти бачиш щось, це зовсім не означає, що воно існує насправді, а не просто ввижається твоїм органам чуття.