Загалом безпечна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Майже безпечна)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Назва «Загалом безпечна»
Загалом безпечна.jpg
Обкладинка українського видання
Автор Дуглас Адамс
Назва мовою
оригіналу
Mostly Harmless
Мова англійська
Серія Путівник по Галактиці
Жанр роман, фантастика
Укр. видавництво НК-Богдан
Ориг. видавництво Pan Books
Виданий 1992
Виданий
українською
2018
Перекладач(і) Олексій Антомонов (2018)
ISBN

2-207-30548-1 і 0-330-32311-3

978-2-207-30548-5 і 978-0-330-32311-6
Попередній твір Бувайте, та дякуємо за рибу
Наступний твір А, й до речі...

Загалом безпечна (англ. Mostly Harmless, 1984) — гумористичний науково-фантастичний роман британського письменника Дугласа Адамса. П'ята, заключна частина пенталогії «Путівник Галактикою».

Назва роману є відсиланням до жарту з першої книги циклу, в якій Артур Дент намагався знайти в «Путівнику …» статтю, присвячену Землі, і виявив, що вона складається з одного-єдиного слова: «безпечна». Друг Артура, Форд Префект, один з авторів «Путівника …» повідомив, що відправив свій варіант статті, але редактор його скоротив, і в наступному виданні «Путівника …» буде значитися «майже безпечна».

Дійові особи[ред. | ред. код]

Сюжет[ред. | ред. код]

Мултиверсійність всесвіту є ключовою ниткою, яка проходить через всю книгу. У Всесвіті п'ятої книги серії «Путівник Галактикою» знову з'являється Земля. В іншому всесвіті, у кому її не знесли вогони.

Місцем дії є новий світ — планета Люмеелле, на якій зазнав аварії космоліт Артура Дента.

В результаті низки випадкових подій у Артура Дента і Тріллліан з'являється дочка Рендом. Так само в творі розповідається про долю Трілліан в паралельному всесвіті, де вона не полетіла з Зафодом Біблброксом на космічному кораблі, а вогони не знищили Землю (поки що).

Цитати[ред. | ред. код]

  • Будь-яка одиниця, що логічно мислить, може бути підступно ошукана будь-якою іншою одиницею, мислення якої перебуває хоча б на тому ж рівні логічності.
  • Історія Галактики злегка заплутана з цілої низки причин: частково тому, що злегка заплуталися ті, хто намагається її вивчати, частково тому, що в ній і так повнісінько плутанини.
  • Класична помилка, яку здійснюють проектувальники абсолютно надійних систем, — недооцінка винахідливості клінічних ідіотів.
  • Логіка — чудова річ, але, як показав процес еволюції, і в неї є свої слабкі місця.
  • Основна відмінність між предметом, який може зіпсуватися, і предметом, який зіпсуватися не може, полягає в тому, що предмет, який не може зіпсуватися, неможливо полагодити, коли він все-таки зіпсується.
  • Однією з найцікавіших особливостей життя є те, в яких місцях воно здатне існувати. Воно жевріє скрізь: від отруйних морів Сантрагінуса-5, таких отруйних, що рибам, що в них мешкають, зовсім байдуже, якою частиною тіла вперед плавати, і до вогненних вихорів Фрастри, де (як стверджують) життя починається від температури в 40 000 градусів. Життя існує навіть в задньому проході пацюка. Загалом, життя скрізь знайде, за що зачепитися.
  • Трісія любила Нью-Йорк, оскільки любов до Нью-Йорку могла позитивно вплинути на її кар'єру.
  • У кожного в житті є свій щасливий випадок. І якщо вже ти спромігся змарнувати ту можливість, яка була тобі важливіше за все, далі твоє життя йде на диво спокійно.
  • Якщо ти чогось не бачиш, це ще не означає, що воно не існує. А якщо ти бачиш щось, це зовсім не означає, що воно існує насправді, а не просто ввижається твоїм органам чуття.

Переклад українською[ред. | ред. код]

  • Адамс Дуґлас. «Загалом Безпечна». Переклав з англійської Олексій Антомонов. Тернопіль: «НК ― Богдан». 2018. 352 стор. ISBN 978-966-10-5506-2 (серія "Маєстат слова")