Майминський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Майминський район
рос. Майминский район
алт. Майма аймак
Coat of Arms of Mayminsky District (2019).png Flag of Mayminsky District.png
Герб Майминського району Прапор Майминського району
Розташування району
Основні дані
Суб'єкт Російської Федерації: Flag of Altai Republic.svg Республіка Алтай
Населення: 27 991 осіб
Площа: 1 285 км²
Густота населення: 19,6 осіб/км²
Населені пункти та поселення
Адміністративний центр: Майма
Влада

Ма́йминський райо́н (рос. Ма́йминский райо́н; алт. Майма аймак) — район Республіки Алтай. Район розташований у північно-західній частині Республіки. Територія — 1 285 км², адміністративний центр району — село Майма. У районі проживають 27 991 тис. осіб в 25 селах, що входять до 7 сільських адміністрацій.

Районний центр — село Майма — засновано в 1810 році і розташовано на Чуйському тракті по берегах р. Майми, що впадає в р. Катунь.

Історія[ред. | ред. код]

16 вересня 1924 на основі існуючих волостей було утворено Майминський аймак у складі Ойротської автономної області з центром у селі Улала. У 1932 Маймінський аймак перетворено на Улалинський, а в 1933 на Ойрот-Турський аймак з центром у місті Ойрот-Тура. В 1939, центр аймаку перенесено в с. Маймі-Чергачак. В 1948, Ойрот-Турський аймак знову перейменовано на Майминський у складі Горно-Алтайської автономної області.

В 1956, до складу Майминського аймаку увійшла територія скасованого Чойського аймаку. В 1962, до складу Майминського аймаку увійшла територія скасованого Елекмонарського аймаку. В 1963, Майминський аймак перетворений на Майминський район. В 1965, частина сільських рад Майминського району були передані до знову утвореного Шебалінського району. В 1980 частина сільських рад Майминського району були передані до знову утвореного Чойського району.

Економіка[ред. | ред. код]

Основні види виробництва в районі: деревопереробка, молочне скотарство, пантове оленярство, птахівництво, хмелярство, садівництво, овочівництво, бджільництво. Валовий збір хмелю в окремі роки досягає 25 тонн і більш, а виробництво пантов (консервованих) становить до 1,4 тонни, збір меду до 250 тонн.

Район багатий гранітами: порфірами і діоритами, вапняною і керамзитовою сировиною, будівельними пісками і глиною, лісовими ресурсами.

Посилання[ред. | ред. код]