Майор (Велика Британія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Майор
Відзнака Британської армії Відзнака Королівської морської піхоти
Скорочення Maj
Країна Велика Британія Велика Британія
Вид збройних сил
Звання НАТО OF-5
Вище звання Підполковник
Нижче звання Капітан
Рівноцінні звання

Майор (англ. Major, скорочення Maj) — військове звання яке використовують у британській армії та Королівській морській піхоті. Звання йде після капітана та перед званням підполковник. Відзнакою майора є корона. У Королівському флоту цьому званню відповідає звання лейтенант-командер, а у Королівських ВПС — сквадрон-лідер.

Історія[ред. | ред. код]

З часів Наполеонівських війн, піхотний батальйон зазвичай мав двох майорів, які мали звання «старший майор» та «молодший майор». Старший майор фактично діяв як заступник командира, і майори часто командували загонами з двох або більше рот, які відокремлені від основного корпусу. Заступник командира батальйону або полку також мав звання майор.

Під час Першої світової війни майори носили такі значки на манжетах:

Під час Першої світової війни, деякі офіцери одягали форму зі знаками на плечах, тому що через знаки на манжетах робили їх помітними для снайперів. Спочатку це практикувалося лише на фронті, але з 1917 вони стали офіційною альтернативою, а з 1920 наплічні знаки стали офіційними замінивши відзнаки на манжетах.

З 1 квітня 1918 до 31 липня 1919 Королівські військово-повітряні сили зберігали звання майора. Пізніше воно було замінено на лідера ескадрильї (англ. squadron leader).

Протягом Першої світової війни, майори зазвичай командували незалежними ротами, ескадронами та батареями, але тими підрозділами, які органічно входили до складу полку або батальйону, як і раніше зазвичай командували капітани. Після Першої світової війни, звання майор стали давати офіцерам які командували будь-якими ротами, ескадронами та батареями. У британській армії 21-го століття офіцери зазвичай отримують звання після восьми-десяти років служби. Зазвичай майор командує підрозділом чисельність якого складається зі 120 або менше військовослужбовців з кількома молодшими офіцерами.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. British Army Ranks. Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 26 грудня 2017.