Майстер спорту України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Майстер спорту України
Kichuk Oleg, master sporta, Zaporizhzhya Ukraine
Посвідчення майстра спорту з кікбоксингу Кічука Олега

Майстер спорту України — почесне спортивне звання, встановлене у 1993 році. Присуджується спортсменам, які зробили вагомий внесок у досягнення українського спорту і виконали відповідний норматив, який дає право на присвоєння звання «Майстер спорту України» у своєму виді спорту. За спортивні звання «заслужений тренер», «заслужений майстер спорту» — у розмірі 20 відсотків, «майстер спорту міжнародного класу» — 15 відсотків, «майстер спорту» — 10 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати). Згідно постанови 2014 року надбавки за почесні та спортивні звання встановлюються працівникам, незалежно, чи їх діяльність за профілем збігається з наявним почесним або спортивним званням(але тільки на державних посадах). За наявності двох або більше звань надбавки встановлюються за одним (вищим) званням.

Умови присвоєння спортивного звання «Майстер спорту України»[ред. | ред. код]

Спортивне звання «Майстер спорту України» присвоюється спортсменам — громадянам України, спортсменам — іноземцям, особам без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, за виконання ними кваліфікаційних норм та вимог до відповідного виду спорту, затверджених в установленому законодавством порядку, за умови наявності у складі суддівської колегії на всеукраїнських змаганнях трьох суддів національної або міжнародної категорії.
В ігрових видах спорту кваліфікаційні норми та вимоги до спортивного звання «Майстер спорту України» вважаються виконаними, якщо учасник команди був включений до заявочного листка стартового протоколу змагань, брав участь у змагальній діяльності і зіграв не менше ніж 50 відсотків ігор за календарем відповідних змагань. [1]

Особам, яким присвоєно почесне спортивне звання «Майстер спорту України» видається нагрудний знак і номерне посвідчення. У посвідченні є фотографія та вказуються прізвище, ім'я та по батькові, вид спорту, номер наказу та відповідні дати. У цьому посвідченні має бути особистий підпис майстра спорту України.

Звання «Майстер спорту України» не дає права на надбавку до пенсії.


Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]