Майстер чиф-петті офіцер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нашивка майстер чиф-петті офіцера ВМС США
Нашивка майстер чиф-петті офіцера Берегової охорони США
Особливий знак розрізнення майстра чиф-петті офіцера ВМС США
Особливий знак розрізнення майстра чиф-петті офіцера Берегової охорони США

Ма́йстер чиф-пе́тті о́фіцер (англ. Master Chief Petty Officer) (MCPO) — одне з найвищих військових звань серед матросів та петті-офіцерів зі складу військово-морських сил США та Берегової охорони Збройних сил країни.

У Військово-морських силах США це звання відноситься до дев'ятого ступеня військової ієрархії (E-9) поруч з військовими званнями майстер чиф-петті офіцера флоту, майстер чиф-петті офіцера сил та головного чиф-петті офіцера. Нижче за військове звання майстер чиф-петті офіцер ВМС США.

У Збройних силах США це звання дорівнює званням: сержант-майор — в армії США, головний майстер-сержант — у ВПС країни, старший командор-сержант — у Корпусі морської піхоти США.

Знаки розрізнення[ред. | ред. код]

Знаком розрізнення для майстер чиф-петті-офіцера є нарукавна нашивка з орлом, який розміщений вище емблеми фахівця флоту та трьох стрічок-шевронів, кути верхнього шеврону з'єднуються стрічкою-дужкою. Вище орла з розкинутими крилами розміщені по кутам нашивки вістрям вниз дві зірки. На темно-синій (чорній) формі, орел, зірка і емблеми фахівця білі, і шеврони червоного кольору. Якщо петті-офіцер служив у військово-морському флоті 12 років й більше й має відмінну поведінку, то на нарукавній нашивці він носить золоті шеврони. Берегова охорона не використовує золоті шеврони.

На іншій формі одягу знаком розрізнення майстер чиф-петті-офіцера служить спеціальна емблема у вигляді золотавого якоря, що переплітається зі срібним надписом «USN», а у Берегової охорони срібний щит. На горі емблеми дві срібні зірки.

У масовій культурі[ред. | ред. код]

Звання майстер чиф-петті офіцер має головний герой телесеріалу «Морські котики» (англ. SEAL Team, 2017) Джейсон Гейз у виконанні актора Девіда Бореаназа.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]