Макаров Павло Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Павло Макаров

Павло́ Олекса́ндрович Мака́ров (рос. Павел Александрович Макаров; 10 листопада 1921 — 24 березня 1944) — радянський артилерист. Сержант. Герой Радянського Союзу (1944).

Біографія[ред. | ред. код]

Павло Олександрович Макаров народився 10 листопада 1921 року в селі Рязань (нині Череповецького району Вологодської області). Росіянин. Член ВКП(б) з 1943 року.

Закінчив Череповецький механічний технікум. Працював у міській артілі.

В Радянській армії від лютого 1942 року. Відтоді на фронті. Був командиром гармати 7-го стрілецького полку 24-ої стрілецької дивізії (відомої ще як Залізна дивізія) 18-ої армії Першого Українського фронту (до 20 жовтня 1943 року це був Воронезький фронт).

У 7-й полк прибув у лютому 1942 року. Командир гармати 7-го стрілецького полку сержант Макаров відзначився в бою 24 березня 1944 року в ході Проскурівсько-Чернівецької операції Першого Українського фронту. Противник за підтримки 19 танків намагався прорватися по шосе Сатанів — Гусятин в районі села Іванківці (Городоцький район Хмельницької області). Підпустивши ворога на 200—250 метрів, обслуга гармати відкрила вогонь прямою наводкою і підбила два танки. Павло загинув у цьому бою. Похований у братській могилі в селі Іванківці.

Звання Героя Радянського Союзу надано Указом Президії Верховної Ради СРСР від 23 вересня 1944 року посмертно. Нагороджений орденом Леніна, медаллю.

Іменем Героя названо вулиці в селищі Сатанів Городоцького району Хмельницької області та селищі Суда Череповецького району. Меморіальні дошки встановлено в місті Череповець і в селі Рязань на будинку, де він народився.

У лютому 1965 року постановою Ради Міністрів Української РСР Сатанівській середній школі надали ім'я Героя Радянського Союзу Павла Макарова [1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Степенко О. Д. Сатанів // Історія міст і сіл Української РСР. Хмельницька область. — К., 1971. — С. 209.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]