Македонска-Камениця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Македонська-Камениця)
Перейти до: навігація, пошук
Місто Македонска-Камениця
(мак. Македонска Камениця)
Coat of arms of Makedonska Kamenica Municipality.svg Flag of Makedonska Kamenica municipality.svg
Герб Прапор
Основні дані
Країна Республіка Македонія Республіка Македонія
Регіон Східний регіон
Община Македонска-Камениця
Населення 5147 особи (перепис 2002 року)

Македонска-Камениця (мак. Македонска Каменица) — місто в Республіці Македонія, центр однойменної громади Македонска-Камениця. Місто розташоване на річці Каменица, правій притоці річки Брегалница, в історико-географічної області Осогово.

Історія[ред.ред. код]

Місто було відоме видобуванням неподалік, в районі села Саса, олов'яно-цинкових руд. Свою назву місто отримало від річки Кам'яниця, в 1566 році згаданий, як Камена-Река. Камениця вперше згадана в турецьких записах, як село в 15701573 рр., тоді тут жили 80 сімей та 59 холостяків.

Тут проживали 350 жителів, все болгари (македонці)-християни. У 1905 році 320 мешканців села були прихожанами церкви Болгарської екзархії.

Після Балканської війни село увійшло до складу Сербії, а потім і Югославії. Після Другої світової війни село збільшувалося за рахунок розвитку рудника в сусідній Сасе і в 1950 році стало містом. Перейменовано в місто Македонска-Камениця, щоб відрізняти від інших міст Югославії з подібним найменуванням, таких як, Косовска-Каменица, Сремска-Каменица тощо

Македонска-Камениця

Населення[ред.ред. код]

За переписом 2002 року, в місті проживали 5147 жителів.

Посилання[ред.ред. код]