Македонска-Камениця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Македонська-Камениця)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Місто Македонска-Камениця
(мак. Македонска Камениця)
Coat of arms of Makedonska Kamenica Municipality.svg Flag of Makedonska Kamenica Municipality, North Macedonia.svg
Герб Прапор
Основні дані
Країна Північна Македонія Північна Македонія
Регіон Східний регіон
Община Македонска-Камениця
Населення 5147 особи (перепис 2002 року)

Македонска-Камениця (мак. Македонска Каменица) — місто в Північній Македонії, центр однойменної громади Македонска-Камениця. Місто розташоване на річці Каменица, правій притоці річки Брегалница, в історико-географічної області Осогово.

Історія[ред. | ред. код]

Місто було відоме видобуванням неподалік, у районі села Саса, олов'яно-цинкових руд. Свою назву місто отримало від річки Кам'яниця, в 1566 році згаданий, як Камена-Река. Камениця вперше згадана в турецьких записах, як село в 15701573 рр., тоді тут жили 80 сімей та 59 холостяків.

Тут проживали 350 жителів, все болгари (македонці)-християни. У 1905 році 320 мешканців села були прихожанами церкви Болгарської екзархії.

Після Балканської війни село увійшло до складу Сербії, а потім і Югославії. Після Другої світової війни село збільшувалося за рахунок розвитку рудника в сусідній Сасе і в 1950 році стало містом. Перейменовано в місто Македонска-Камениця, щоб відрізняти від інших міст Югославії з подібним найменуванням, таких як, Косовска-Каменица, Сремска-Каменица тощо

Македонска-Камениця

Населення[ред. | ред. код]

За переписом 2002 року, у місті проживали 5147 жителів.

Посилання[ред. | ред. код]