Маккуорі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маккуорі
RoyalPenguins5.JPG
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Птахи (Aves)
Надряд: Кілегруді (Neognathae)
Ряд: Пінгвіноподібні (Sphenisciformes)
Родина: Пінгвінові (Spheniscidae)
Рід: Чубаті пінгвіни (Eudyptes )
Вид: Маккуорі
Біноміальна назва
Eudyptes schlegeli
Finsch, 1876
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Маккуорі
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Маккуорі
EOL logo.svg EOL: 1049614
ITIS logo.svg ITIS: 559998
IUCN logo.svg МСОП: 22697797
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 57240
Fossilworks: 372415

Маккуо́рі, або пінгві́н Шле́геля (Eudyptes schlegeli) — вид птахів з роду Чубаті пінгвіни родини пінгвінових. Перша назва надана на честь островів, на яких він мешкає, друга — на честь німецького вченого Ґермана Шлегеля.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина тіла коливається від 66 до 76 см, вага — 4-5 кг, інколи до 5,5 кг. Спостерігається статевий диморфізм: самиці трохи менші за самців. Має жовті чи помаранчеві пір'я на голові і чорні хрестоподібні смуги, що йдуть від верхівки голови до боків, в чому схожий на золотоволосого пінгвіна. Відрізняється білим підборіддям.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Багато час проводить у морі. Живиться крилем, дрібною рибою, зоопланктоном. Склад їжі змінюється в залежності від місцезнаходження пінгвіна.

Статева зрілість настає в 12 місяців. Під час парування самець нависає над самицею і погладжує її спину і боки крилами — плавниками. Після короткого ритуалу залицяння самець підіймається на самицю і запліднює її.

Цей пінгвін моногамний. Розмножується на острові Маккуорі з вересня по березень. Першими прибувають самці, які розпочинають будівництво гнізд, матеріалом для яких служить трава і дрібне каміння. Вони настільки характерні, що їх не сплутати з гніздами інших видів. Самиці прибувають на початку жовтня і до кінця місяця відкладають яйця. Колонії можуть бути від 70 до 500 000 пар. Самиця відкладає в гніздо 2 яйця, але насаджує лише друге, більше. Інкубація триває 30—40 днів. Наступні 10—20 днів пінгвіня проводять під захистом і заступництвом самця, а самиця в цей час постачає їх їжею. У віці 70 днів пташеня залишає гніздо і починає самостійне життя.

Розповсюдження та чисельність[ред. | ред. код]

Мешкає на тихоокеанських островах Маккуорі (звідси його назва) та Кемпбелл. Налічується близько 850 000 пар.

Джерела[ред. | ред. код]