Маклер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ма́клер (нім. Makler) — посередник при здійсненні операцій на фондових, товарних і валютних біржах, а іноді і при укладанні страхових, фрахтових, житлових і інших договорів. У англомовних країнах називається брокером. Маклер — член фондової біржі, що підтримує організований ринок цінних паперів. Купує та продає цінні папери за свій рахунок. Виконує роль брокера для брокерів-комісіонерів. Маклер зобов'язаний ставити інтереси клієнтів вище власних.

Маклер — посередник між продавцем і покупцем.[1] У СРСР в основному були відомі квартирні маклери. У міру становлення капіталізму деякі перетворилися на рієлтерів і рієлтерські агентства. Відповідно до західної моделі, маклер — особа, професійно зайнята посередництвом при покупці і продажі товарів, цінних паперів, послуг, страхувань, покликане сприяти висновку операцій купівлі-продажу шляхом зведення партнерів по операції.[2]

Різновиди[ред. | ред. код]

  • Біржові маклери в західних країнах входять до складу персоналу біржі, ведуть торги і реєструють усну згоду брокерів продавця і покупця на укладення оборудки.
  • Маклер курсовий — біржовий маклер, що відає котируваннями курсів цінних паперів або валют.
  • Маклер страховий — посередник між страховиком і страхувальником, у випадку, якщо він безпосередньо полягає в штаті страхової компанії — страховий агент.

Маклер отримує винагороду. Як правило, від кожної із сторін, що беруть участь в операції, в розмірі, залежному від суми операції.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Маклер — визначення терміну. Архів оригіналу за 17 грудня 2014. Процитовано 25 листопада 2014. 
  2. У чому відмінність між брокером, маклером і ріелтором - arendaplus. arendaplus.lviv.ua. Архів оригіналу за 31 жовтня 2020. Процитовано 19 червня 2019. 

Посилання[ред. | ред. код]