Максиміан II Дая

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Максимін II Дая (Даза)
Gaius Valerius Galerius Maximinus Daia (Daza)
Daza01 pushkin.jpg
Імператор
Початок правління: 305 - 308 р. як цезар при Галерії.
Кінець правління: 309 - 313 р. як Авґуст з Ліцинієм
Попередник: Галерій
Наступник: Ліциній
Дата народження: 20 листопада 270(0270-11-20)
Місце народження: Гамзіград, Сербія
Країна: Римської імперії
Дата смерті: серпень 313
Місце смерті: Тарс

Максимін II Дая (Даза) (лат. Gaius Valerius Galerius Maximinus Daia(Daza), Maximinus II — *20 листопада 270, † серпень 313 року у Тарсі) — імператор у римській тетрархії 310 — 313 роках. Спочатку як Цезар у 305 — 309 роках потім як Авґуст (310/313).

Біографія[ред.ред. код]

Максимін Дая народився в простій родині, в Східній Сербії, і був іллірійським пастухом, перед тим як вступити на військову службу, де він швидко став трибуном. Дая був далеким родичем цезаря Галерія, який разом з Констанцієм Хлором, був проголошений авґустом, після зречення в 305 році Діоклетіана і Максиміана. Наступними цезарям були призначені ставленики Галерія Флавій Север, який одержав частину Заходу, і Дая, що отримав у своє управління Єгипет і Сирію.

Фоліс Максиміна II Дая

За свідченням істориків Дая відрізнявся буйною вдачею і сильною нетерпимістю до християн, яку він, втім, волів не проявляти, і навіть видав кілька едиктів про віротерпимість. Після смерті спочатку Галерія у 311 році, а потім Максенція у 312 році, в імперії залишилося три правителі: Костянтин в Італії, Максимін Дая в Азії, і Ліциній у Дунайських провінціях. Вирішивши зміцнити своє становище, Дая розпочав війну з Ліцинієм, захопивши місто Візантій, але у вирішальній битві, незважаючи на чисельну перевагу, був розбитий. Він утікає до Нікомедії тоді у Тарс, де й помирає у 313 році. Немає одностайної думки про причину смерті.


Посилання[ред.ред. код]


Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.