Максиміліан Бірхер-Беннер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бюст Максиміліан Бірхер-Беннер у Бад-Хомбургу, Німеччина (скульптор Георг Крамер, 1965).

Максиміліан Оскар Бірхер-Беннер (нім. Maximilian Oskar Bircher-Benner; * 22 серпня 1867 Аарау - † 24 січня 1939 Цюрих) був швейцарським лікарем та піонером в дієтологічних дослідженнях.

У власному санаторії в Цюриху, він використовував збалансовану дієту, яка складалася з овочів та фруктів, як засіб зцілення пацієнтів, на відміну від пануючих на кінець 19-го століття переконань.[1]

Найвідомішим його винаходом є мюслі, хоча його винахід значно відрізняється від того, що сьогодні відоме як мюслі, а також у Швейцарії, зокрема, як мюслі Бірхера.[2]

Бірхер-Беннер змінив звички харчування в кінці 19 століття. Замість того, щоб споживати багато м'яса і білого хліба, він вважав, що потрібно їсти фрукти, овочі та горіхи. Його ідеї включали не тільки правильне харчування, але і спартанську дисципліну. У його санаторії у Цюриху пацієнти повинні були виконувати чернечий розпорядок дня, включаючи ранні години засипання (21.00), фізичні вправи та активну роботу у саду. Його теорія була заснована на гармонії між людиною і природою. Деякі з його ідей походять із спостережень за повсякденним життям пастухів в Швейцарських Альпах, які вели простий та здоровий спосіб життя.

В кінці 20-го століття, після закриття санаторію, він був перепрофільований на короткий час на студентський гуртожиток. Пізніше він був придбаний Zurich Financial Services, і названий Центром розвитку Цюріха. Центр використовується для різноманітних тренінгів, а також там знаходиться велика приватна колекція творів мистецтва.

Паралельно з Бірхер-Беннером у Європі, Джон Харві Келлог працював у США над іншою аналогічною теорією здорового харчування.

Примітки[ред.ред. код]