Макіївський тролейбус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Макіївський тролейбус
Макіївський тролейбус.jpg
Тролейбусна система
Країна Україна Україна
Регіон  Донецька область
Місто  Макіївка
Дата відкриття 13 листопада 1969 року
Моделі тролейбусів в експлуатації ЗіУ-682, ЮМЗ-Т1, ЮМЗ-Т2
Експлуатуюче підприємство Комунальне підприємство «Макелектротранс».

Макіївський тролейбус — діюча (від 13 листопада 1969 року) в місті Макіївці Донецької області тролейбусна система України; перебуває у кризовому становищі.

Власником, що здійснює експлуатацію тролейбусної мережі в Макіївці, є комунальне підприємство «Макелектротранс».

З історії[ред. | ред. код]

Тролейбусний рух у Макіївці було відкрито 5 листопада 1969 року — тоді вулицями міста тролейбуси проїхали без пасажирів, а вже за декілька днів тролейбус став невід'ємною частиною макіївських пасажиропотоків (регулярний рух відкрито 13 листопада).

Станом на 2000 рік, попри дуже складні економічно 1990-ті, в Макіївці діяли 10 тролейбусних маршрутів. До того часу (2000) Макіївське трамвайно-тролейбусне управління (МТТУ) входило до складу «Облелектротранса» і перебувало в обласній власності. У 2000 році міськрада ухвалила рішення про передачу МТТУ в міську комунальну власність. У 2001 році було створено нове підприємство «Горелектроавтотранс» (ГЕАТ), на баланс якого передали частину маршрутів і частину рухомого складу. Решту маршрутів закрили, рухомий склад — порізали. За рік, у 2002 році, було створено ще одне нове підприємство — «Макелектротранс» (МЕТ). Йому було передано частину маршрутів та рухомого складу ГЕАТа. Решту рухомого складу знову порізали, маршрути — закрили.

Влітку 2008 року була відновлена тролейбусна лінія від тролейбусного депо до селища шахти ім. Бажанова вулицями Волгоградською, Дніпровською, Ярошенка до кільця на перехресті з вулицею Макарова. Відновлено роботу тролейбусного маршруту № 3 «Дитячий світ - Селище шахти ім. Бажанова».

Таким чином, від квітня 2008 року в Макіївці працює 4 тролейбусних маршрути.

Маршрути[ред. | ред. код]

Станом на кінець 2000-х років у Макіївці діяли лише 4 тролейбусних маршрути:

Номер Шлях слідування Примітки
№ 2 Дитячий світ — Вокзал. колишній 2а
№ 3 Дитячий світ — шахта Бажанова.
№ 4 Дитячий світ — Даки. колишній 4а
№ 5 Дитячий світ — Горностаєвська вулиця.

Рухомий склад[ред. | ред. код]

На все місто, в якому раніше працювали 2 тролейбусних депо, нині збереглося не більше півтора десятки тролейбусів у жалюгідному становищі.

Рухомий склад:

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]