МакҐреґор Роб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Потрет Роб Роя, гравюра, приблизно 1820 року

Ро́берт Рой МакҐре́ґор (англ. Robert Roy MacGregor) (*7 березня 1671 — † 28 грудня 1734) — відомий під іменем Роб Рой а подекуди як Рудий МакҐреґор (англ. Red MacGregor) — шотландський національний герой початку XVIII ст.

Народився в Glengyle, що на озері Катрін (Шотландія), про що свідчить запис у реєстрі общини баптистів у англ. Buchanan Parish. Його батьком був Дональд МакҐреґор (Donald MacGregor), мати: Марґарет Кемпбел (Margaret Campbell). У червні 1663 р. він одружується з Мері Гелен МакҐреґор з Комар (Mary Helen MacGregor of Comar). У цьому шлюбі народились чотири сини:

  • Джеймс (англ. James) також відомий як Мор (Mor) або також Тал (Tall),
  • Ранальд (англ. Ranald),
  • Колл (англ. Coll), та
  • Роберт (англ. Robert) також відомий як Робін Ойґ (англ. Robin Oig) або Янґ Роб (англ. Young Rob).

Пізніше усиновили також племінника — Дункана (англ. Duncan).

Ім'я Роб Рой є англофікованим від гельського Raibert Ruadh, або Рудий Роберт (англ. Red Robert), що пов'язують з рудим кольором його волосся, хоча пізніше колір змінився на коричневий.

Р. Р. був продавцем худоби, пізніше злодієм її ж, а ще пізніше отримував плату від сусідів за захист худоби від інших злодіїв на сучасному жаргоні тримав кришу, — що тоді вважалось почесним та легальним заняттям. Після невдачі цього підприємства та втрати значної суми позичених грошей — його було звинувачено у обмані та оголошено поза законом, його сім'ю вигнано з дому, а сам дім спалено. Його головний кредитор Джеймс Ґрехем (англ. James Graham) перший герцог Монтроз, забирає маєток, проти чого Р. Р. бореться, але змушений 1722 р. здатися. Його заарештовують та ув'язнюють, проте 1727 р. він був помилуванний. Р. Р. помер 1734 р. у своєму будинку.

Його життя та боротьба були темою творів Даніеля Дефо та Вальтера Скотта, завдяки яким він став всесвітньо відомим як шотландський Робін Гуд. Зокрема, Скотт написав однойменний роман.

Письменники[ред.ред. код]


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.