Маланюк Петро Миронович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Маланюк Петро Миронович
Народився 1 квітня 1962(1962-04-01)
Кременець, Тернопільська область, Українська РСР, СРСР
Помер 2 вересня 2009(2009-09-02) (47 років)
Тернопіль, Україна
Громадянство Україна Україна
Національність Українець
Діяльність педагог
Alma mater Тернопільська спеціалізована школа № 17 імені Володимира Вихруща і Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
Сфера інтересів Інформатика, педагогіка
Заклад Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
Посада Завідувач кафедри інформатики та методики її викладання
Вчене звання Доцент
Науковий ступінь кандидат педагогічних наук

Петро Миронович Маланюк (1 квітня 1962, м. Кременець, Тернопільська область  — 2 вересня 2009, м. Тернопіль) — фахівець з методики викладання математики та інформатики, завідувач кафедри інформатики та методики її викладання фізико-математичного факультету ТНПУ (2003—2009). Кандидат педагогічних наук, доцент.

Освіта[ред. | ред. код]

Кар'єра[ред. | ред. код]

Із серпня 1984 р. до жовтня 1985 року працював на посаді вчителя фізики ЗОШ № 16 м. Тернополя.

З 1988 по 2009 р. працював на фізико-математичному факультеті лаборантом, асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри інформатики та методики її викладання.

Протягом 2003—2009 років завідував кафедрою інформатики та методики її викладання. Викладав дисципліни: «Мистецтво програмування», «Системне програмування», «Основи апаратної організації комп'ютерних систем».

Досягнення[ред. | ред. код]

Під його керівництвом були впроваджені ряд новацій в інфраструктуру та функціонування комп'ютерної мережі фізико-математичного факультету, зокрема, доменна структура мережі, сайт факультету.

За цей час кафедрою було проліцензовано та акредитовано спеціальності «Прикладна математика» освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «спеціаліст», «магістр».

Розробив і отримав патент на автоматизовану систему тестування «Екзаменатор», яка визнана однією з найкращих в Україні.

Коло наукових інтересів: олімпіадні задачі з програмування, комп'ютерні мережі, інформаційні технології в освіті та науці.

Петро Миронович завжди з увагою ставився до колег. Надзвичайно сприяв прагненням молоді до творчого зростання — за його підтримки виросла ціла плеяда молодих науковців. Займав активну громадську позицію.

Наукові праці[ред. | ред. код]

Автор та співавтор понад 30 публікацій, зокрема:

  • Маланюк П. M. Використання навчальних комп'ютерів при вивченні фізики. — К. : Рад. школа, 1987.
  • Маланюк П. M., Следзінський І. Ф., Габрусєв В. Г. Вчіться спілкуватися з персональним комп'ютером: посібник для учителя. — К.: Рад.школа, 1990.
  • Маланюк П. M., Гап'юк Г. В., Гап'юк Я. Ф., Гринчишин Я. Т. Математика. Тестові завдання ті їх розв'язки. 9 клас. Навчальний посібник. — Тернопіль: Підручники і посібники, 1994.
  • Маланюк П. M. Олімпіадні задачі з програмування. — Тернопіль, 2000. — 144 с.
  • Маланюк П. M., Маланюк Т. П. Програмний комплекс «Екзаменатор» для тестових перевірок знань за допомогою ПК. — Тернопіль: ТДПУ. — 2003.

Джерела[ред. | ред. код]