Малахбеков Раїмкуль Хадойназарович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Раїмкуль Малахбеков
Загальна інформація
Повне ім'яРаїмкуль Худойназарович Малахбеков (тадж. Малахбеков Раимқул Худойназарович)
ГромадянствоРосія Росія
Народження16 серпня 1974(1974-08-16) (50 років)
Душанбе, Таджицька Радянська Соціалістична Республіка, СРСР
Вагова категоріяЛегша (англ. Bantamweight) (до 54,0 кг)
Нагороди
Заслужений майстер спорту Росії
Заслужений майстер спорту Росії
Спортивні медалі
Представник Росія Росія
Бокс
Олімпійські ігри
Срібло Сідней 2000 Легша
Бронза Атланта 1996 Легша
Чемпіонат світу
Золото Берлін 1995 Легша
Золото Будапешт 1997 Легша
Чемпіонат Європи
Золото Бурса 1993 Легша
Золото Перм 2002 Напівлегка
Срібло Вайле 1996 Легша
Срібло Тампере 2000 Легша
Бронза Мінськ 1998 Легша

Раїмкуль Худойназарович Малахбеков (тадж. Малахбеков Раимқул Худойназарович, нар. 16 серпня 1974) — російський боксер-любитель, срібний призер Олімпійських ігор 2000 року, бронзовий призер Олімпійських ігор 1996 року, дворазовий чемпіон світу та Європи, призер чемпіонатів Європи. Заслужений майстер спорту Росії з боксу.

Біографія

[ред. | ред. код]

Раїмкуль Малахамбеков народився 16 серпня 1974 року в місті Душанбе, Таджицької РСР. Інтерес до боксу спортсмену прищепили його брати, які також ходили на секцію. Там він познайомився зі своїм майбутнім тренером Циреном Балзановим, який після свого переїзду в Калмикію, запросив спортсмена до себе. У 1993 році, у віці 19 років, був змушений покинути Таджикистан, через громадянську війну, яка охопила країну. Спочатку жив у Москві, а згодом переїхав у місто до свого тренера Балзанова.

Вже у 1993 році представив Росію на чемпіонаті Європи та зумів стати чемпіоном у легшій ваговій категорії. У 1995 році дебютував на чемпіонатах світу. У першому поєдинку Малахбеков зустрівся з чинним олімпійським чемпіоном Хоелкм Касамайором. Після першого раунду він поступався лише одним очком 4-5, але другу трихвилинку спортсмен повністю провалив, поступаючись до кінця з рахунком 4-12. Але на останній раунд Малахбеков зумів зібратися та наздогнати суперника, за 20 секунд до завершення бою він поступався лише 4 очки. Йому вдалося вирвати перемогу з рахунком 17-16. В наступному раунді він легко перебоксував австралійця Джеймса Свона (8-0). Після цього здолав Андрія Гончара та Артура Мікеляна, а у фіналі польського спортсмена Роберта Чібу, ставши чемпіоном світу.

1996 рік спортсмен почав з виступу на чемпіонаті Європи, що проходив у данському місті Вайле. Там у фіналі він поступився угорському боксеру Іштвану Ковачу, ставши срібним призером. Вдалі виступи дали Малахбекову можливість представити Росію на Олімпійських іграх в Атланті. Після впевнених трьох стартових перемог спортсмен зустрівся у півфіналі з кубинським боксером Арнальдом Месою. Бій закінчився з нічийним рахунком 14-14, але судді віддали перевагу його супернику, таким чином Малахбеков став бронзовим призером.

У 1997 року він зумів захистити звання чемпіона світу, здобувши п'ять впевнених перемог. Наступного року став бронзовим призером чемпіонату Європи. Пропустив наступний чемпіонат світу, повернувшись у 2000 році на чемпіонаті Європи. Там він поступився у фіналі турецькому боксеру Агасі Мамедову. У статусі одного із лідерів збірної Росії поїхав на Олімпійські ігри 2000 року. Там, одержавши чотири впевнені перемоги, вийшовши у фінал. Його суперником став легендарний кубинський боксер-любитель Гільєрмо Рігондо. Малахбеков поступився йому з рахунком 12-18 та став срібним призером змагань.

Свою боксерську кар'єру закінчив у 2002 році. Його останнім турніром став домашній чемпіонат Європи, який проходив у місті Перм. Там він виступив у напівлегкій вазі, та став чемпіоном.

Любительська кар'єра

[ред. | ред. код]

Чемпіонат світу 1995

Олімпійські ігри 1996

Чемпіонат світу 1997

  • 1/16 фіналу. Переміг Тимофія Скрябіна (Молдова) 11-5
  • 1/8 фіналу. Переміг Яшанкулі Меретніязова (Туркменістан) RSC
  • 1/4 фіналу. Переміг Рашида Бутію (Франція) 14-2
  • 1/2 фіналу. Переміг Арама Рамазяна (Вірменія) 16-3
  • Фіналу. Переміг Вальдемара Фонта (Куба) 18-6

Олімпійські ігри 2000

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Раїмкуль Малахбеков — олімпійська статистика на сайті Sports-Reference.com (англ.) (архівна версія)