Мала Садова вулиця (картина)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


«Мала Садова»
Semionov-Alexase35bw.jpg
Автор Семенов Олександр Михайлович
Час створення 1979
Розміри 70×60 см
Матеріал полотно, олійні фарби
Техніка Олійний живопис
Місцезнаходження приватна збірка (Росія)

«Мала Садова»картина російського радянського художника Олександра Михайловича Семенова (1922-1984), на котрій автор подав вид на Малу Садову вулицю в Ленінграді кінця 1970-х років.

Сюжет[ред.ред. код]

У створі вулиці на картині видно Невський проспект, за ним площа Островського з Катерининським сквером і пам'ятником Катерині II (скульптори М. О. Микешин, М. А. Чижов, архітектори В. А. Шретер, Д. І. Грімм). На задньому плані видно величний фасад Александрінського театру (архітектор Карл Россі) з колонадою, портиком і квадригою Аполлона на аттику головного фасаду. Рожевий будинок з башточкою на розі Малої Садової (будинок 3) і Невського проспекту (будинок 54) відомий як будинок, в якому було фотоательє Карла Булли.

Ліворуч на протилежному боці Малої Садової (будинок 8) і Невського (будинок 56) видно Будинок торгового товариства «Брати Елисеєви» ( архітектор Г. В. Барановський). У 1999 році після завершеної реконструкції вулиця Мала Садова була перетворена в пішохідну зону. Вулицю замостили плиткою, прибравши поділ на тротуари і бруківку, побудували фонтан - каскад «Обертова куля», поставили лави та освітлювальні ліхтарі. Таким чином, картина А. Семенова дає уявлення про нині втрачений вигляді однієї з найкрасивіших вулиць Петербурга-Ленінграда.

Історія[ред.ред. код]

Картина «Мала Садова» написана Семеновим в найкращий період кар'єри, за п'ять років до смерті художника.

Unknown-Socialist-Realism-bo47bw.jpg

Вперше робота експонувалася 1987 року на посмертній виставці творів А. М. Семенова в залах Ленінградського Союзу художників, показаної потім у містах Ленінградської області.[1] У середині 1990-х картина «Мала Садова» була показана на виставках «Ленінградські художники. Живопис 1950-1980 років» (1994, Виставковий центр Петербурзького Союзу художників)[2], «Живопис 1940-1990 років. Ленінградська школа» (1996, Меморіальний музей М. А. Некрасова).[3] Петербурзькі газети «Невське час», «Зміна», що висвітлювали виставки, помістили у своїх статтях репродукції картини «Мала Садова» Олександра Семенова.[4][5]

На початку 1980-х репродукція картини «Мала Садова» була надрукована державним видавництвом «Художник РРФСР» для масового поширення в СРСР. У 2005 американська компанія Soicher-Marin, Inc. випустила постер із зображенням картини Семенова «Мала Садова», що поширювався в США і по всьому світу. У 2007 році картина «Мала Садова» Олександра Семенова була відтворена у книзі «Невідомий соцреалізм. Ленінградська школа». Також вона була обрана видавцями для винесення на суперобкладинку цього альбому.[6]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Александр Михайлович Семёнов. Выставка произведений. Л., 1987.
  2. Ленинградские художники. Живопись 1950—1980 годов. Каталог.[ru] СПб., 1994. С.4.
  3. Живопись 1940—1990 годов. Ленинградская школа. Выставка произведений[ru]. СПб., 1996. С.4.
  4. Цыганов А. Чтобы собирать такие картины, надо быть немного романтиком // Невское время. 1996, 13 марта.
  5. Федоров С. Весна в городе и натюрморт с вербами // Смена. 1996, 6 марта.
  6. Иванов С. В. Неизвестный соцреализм. Ленинградская школа. СПб., 2007. С.56.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]