Маленький принц (гурт)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маленький принц (гурт)
Основна інформація
Жанр Євродиско
Роки з
Склад Хлопков Олександр Валерійович

«Маленький принц» — музичний колектив, створений в кінці 1980-х композитором і саунд-продюсером гурту «Міраж» А. Литягиним. Постійний фронтмен гурту з дня її заснування - Олександр Хлопков. Найбільш відомі хіти: «Ми зустрінемося знову», «Я не знаю, навіщо мені ти», «Прощай». У різний час спеціально для гурту писали А. Литягин, О. Степанова, І. Ніколаєв, С. Трофімов [1].

Історія[ред. | ред. код]

За спогадами соліста «Маленького принца» Олександра Хлопкова [2], спочатку ідея створення гурту прийшла в голову Андрію Литягину в серпні 1988 року на гастролях гурту «Міраж» в Євпаторії.

На одному з концертів фінальну пісню вийшли співати всі солістки гурту, в числі яких випадково виявився О. Хлопков, що був у той час клавішником «Міража». Продюсер звернув увагу на талановитого хлопця і запропонував спробувати співати сольно. Назву «Маленький принц» запропонував близький друг Хлопкова, Михайло Горячев, великий шанувальник Екзюпері.

Незабаром на студії концертного залу Гор-Холл в м Талліні був записаний музичний матеріал. Всі партії гітари були записані учасником гурту «Міраж» Олексієм Горбашовим. У серпні 1989 року «Маленький принц» вперше працював на сцені на розігріві в концертній програмі «Міража».

Активна музична діяльність велася колективом аж до 1994 року, коли в зв'язку з економічним становищем в країні Олександр Хлопков був змушений зайнятися власним бізнесом. «Маленький принц» покинув велику естраду.

Назву гурту спробували відродити на початку 2000-х років на хвилі інтересу до епохи євродиско. В даний час «Маленький принц» іноді виступає на корпоративних заходах [3] і в рамках проекту «Дискотека СРСР» (створеного солістом гурту « Солодкий сон» С. Васютою).[джерело не вказане 602 дні]

Дискографія[ред. | ред. код]

Ми зустрінемося знову (1989)[ред. | ред. код]

 1. Я не знаю, навіщо мені ти
 2. Голос в ночі
 3. Прощай
 4. Не знаю тебе
 5. Снігова людина
 6. Ти чи ні
 7. Ми зустрінемося знову
 8. Голос в ночі (Інструментал)

Музика А. Литягина [4], слова О. Степанової.

Маленький принц (1994)[ред. | ред. код]

В оновлену версію увійшли пісні Ігоря Ніколаєва «Осінь» і «Мокрий асфальт», написані ним спеціально для «Маленького принца» в 1994 році, а також пісня Сергія Трофімова «Ти зрадила любов».

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Е. Костина. Александр Хлопков: «У меня жила Татьяна Овсиенко» // Теленеделя : журнал. — 2007. — № 26 (06).[недоступне посилання з Август 2019]
 2. А. Мазурина. Мираж — как это было. — М. : Мираж Music, 2006. — 51 с.
 3. Официальный сайт группы «Маленький принц»
 4. Маленький Принц - Мы Встретимся Снова (ru). Discogs. Процитовано 2019-10-18. 

Посилання[ред. | ред. код]