Малий провулок (Житомир)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Малий провулок
Житомир
Місцевість Кокаричанка, Каракулі
Район Богунський
Загальні відомості
Протяжність 400 м
Поштові індекси 10003
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap r187649980
Мапа

Малий провулок — провулок у Богунському районі міста Житомира. Розташований в історичних місцевостях Кокаричанка, Каракулі.

Розташування[ред. | ред. код]

Починається за прибудинковою територією багатоквартирного будинку № 99 по вул. Перемоги, прямує на захід і завершується кутком перед садибою № 48а по вул. Котляревського. Має три значні повороти, зокрема два останні складають приблизно 90 градусів. Від провулку у південному напрямку відгалужуються три проїзди, що завершуються кутками. З'єднується з провулком Безименського.

Провулок є доволі вузьким, шириною, що не перевищує 9 м, а місцями складає лише 3,50 м. Довжина основної частини — 400 м.

Більша частина провулку має асфальтове покриття.

Забудова провулка — житлова садибна. Почалася формуватися у 2-й половині XIX ст., завершилася — у середині XX ст.

Історичні відомості[ред. | ред. код]

Історична назва провулка — провулок Подшивалова. Назва походить від прізвища власника садиби у провулку. На плані 1915 року провулок Подшивалова значно коротший, прямої конфігурації. За радянської влади, у період до Другої світової перейменований на провулок Малий. До будівництва у 2007 році житлового комплексу по вулиці Перемоги, 99, провулок з'єднувався з вулицею Перемоги.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Мокрицький Г. П. Вулиці Житомира / Енциклопедія Житомира. — Кн. 1. — Житомир: Волинь, 2007. — 640 с. — 1000 прим. — ISBN 966-690-084-X.
  2. Офіційний геопортал Житомирської міської ради з використанням шару «Історичні плани», «Адресний реєстр».