Малик Сергій Дмитрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сергій Дмитрович Малик
Народився 16 грудня 1966(1966-12-16) (52 роки)
Київ, СРСР
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Місце проживання Київ
Діяльність спортсмен, громадський діяч, підприємець
Науковий ступінь кандидат психологічних наук
Титул
Майстер спорту України
У шлюбі з Вікторія Малик
Нагороди
майстер спорту СРСР

Малик Сергій Дмитрович (16 грудня 1966, Київ) — засновник і президент Київського міського автомотоклубу (КМАМК), дворазовий майстер спорту СРСР, майстер спорту України, чемпіон України з кільцевих перегонів, кандидат психологічних наук.

Освіта[ред. | ред. код]

Закінчив факультет «Автоматизація систем управління військами» Київського вищого військового Двічі Червонопрапорного інженерного училища зв'язку імені М. І. Калініна (1984–1989) та Львівський державний університет фізичної культури (2006–2007). Кандидат психологічних наук, дисертація «Особливості взаємодії образних та вербальних чинників у детермінації психічної активності суб'єкта» (2005).

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 16 грудня 1966 року в Києві. Батько — Малик Дмитро Петрович, лікар. Мати — Малик Надія Федосіївна, економіст. У старших класах школи вирішив будувати кар'єру військового, тому у 1984 році поступив до Київського вищого військового Двічі Червонопрапорного інженерного училища зв'язку імені М. І. Калініна на факультет «Автоматизація систем управління військами». Після закінчення училища у званні лейтенанта з 1989 року по 1990 рік проходив службу у Військово-повітряних силах СРСР. У 1993 році розпочав професійно займатися автоспортом.

Захоплення спортивними автомобілями, властиві лідерські якості характеру та мета вивести український автоспорт на якісно новий рівень, щоб кожний українець мав нагоду побачити яскраві спортивні змагання, обумовили створення громадської організації «Київський міський автомотоклуб» (КМАМК), яка розпочала свою діяльність 29 червня 1996 року. З цього часу та дотепер Сергій Малик є беззмінним президентом КМАМК. За роки існування КМАМК під керівництвом Сергія Малика провів більше 300 різнопланових автоспортивних змагань та близько 500 громадських та суспільних заходів.

18 вересня 2004 року Сергій Малик на спортивному автомобілі «Естонія 25» класу «Формула-1600» встановив рекорд України, заїхавши на гору Ай-Петрі, м. Ялта, Україна. 22 жовтня 2005 року Сергієм Маликом було встановлено ще один рекорд України «Три призових місця у всіх трьох заїздах різних класів автомобілів однієї гонки (або змагання)» — загальна довжина всіх заїздів склала 201 кілометр зі 134 кіл. За результатами автоспортивного сезону 2005 року Сергій Малик став чемпіоном України з кільцевих перегонів.

20 вересня 2006 року Сергій Малик на автомобілі «Естонія 25» у трьох заїздах обігнав на 1200-метровій дистанції реактивний літак Л-29 «Дельфін», за штурвалом якого перебував директор полтавського конструкторського бюро з розробки гелікоптерів «Аерокоптер», військовий пілот першого класу, пілот-інструктор літаків надзвукового класу Ігор Політучий.

20 травня 2007 року КМАМК провів перше в світі «Ралі Дипломатів» — аматорське ралі для представників іноземних дипломатичних представництв та міжнародних організацій.

У 2008 році під керівництвом Сергія Малика могла вийти на старт ралі Дакар-2008 перша національна команда на вітчизняному вантажному автомобілі КрАЗ, але змагання не відбулись.

Поєднуючи досягнення у автомобільному спорті та громадській діяльності, Сергій Малик у 2005 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Особливості взаємодії образних та вербальних чинників у детермінації психічної активності суб'єкта», а у 2007 році здобув другу вищу освіту у Львівському державному університеті фізичної культури.

Сергій Малик є ідеологом та беззмінним організатором таких спортивних змагань та суспільних заходів, як Клубне змагання для жінок «Велике жіноче ралі», Кубок Києва з картингу, Кубок Києва зі слалому, Ралі інвалідів «Каштани Київщини», Ралі журналістів, Ралі «Столиця», Ралі Чемпіонів та Фестиваль субкультур.

Сергій Малик є організатором акції "Пам'ятний знак Конотопської битви - в містах України" (2015 рік).

За ініціативи та при безпосередній участі Сергія Малика виготовлено та встановлено п’ять пам’ятних знаків:

 1. на місці проведення автомобільних змагань «Гран-Прі Львова», які проходили в 30-х роках ХХ століття;
 2. на Замковій горі в м. Новгород-Сіверський;
 3. «Пам’яті полеглих за віру та Батьківщину» в Полтаві;
 4. «Пам’яті борців з атомним лихом» в Чорнобилі;
 5. Пам’яті Конотопської битви 1659 року в Конотопі.

В 2016 році в Рахівському районі – географічному центрі Європи – було взято 5 каменів, на які були нанесені написи «Україна – це Європа» офіційними мовами Європейського Союзу. Ці камені було встановлено у крайніх географічних точках Європейського континенту під час мотопробігу «Україна – це Європа».

За час проведення антитерористичної операції на Сході України Сергій Малик взяв на себе роль волонтера. Під його керівництвом та за безпосередньої участі було організовано збір та доставку медикаментів, продуктів харчування та інших необхідних речей для учасників АТО, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, що мешкають у учбових закладах прифронтових районів Донецької області.

Досягнення[ред. | ред. код]

 • Чемпіон України з кільцевих перегонів 2005 року;
 • Рекорд України «1221 метр — найбільша висота над рівнем моря, на яку заїхав болід класу „Формула“»;
 • Рекорд України «46 хвилин 57 секунд — найшвидший заїзд на гору Ай-Петрі»;
 • Рекорд України «200 км/год — найбільша досягнута швидкість під час заїзду на гору Ай-Петрі»;
 • Рекорд України «Три призових місця у всіх трьох заїздах різних класів автомобілів однієї гонки (або змагання)»;
 • Перший рекорд України на повітряній кулі на дальність польоту;
 • Рекорд України «7923 км на мотоциклі за 13 днів вздовж кордонів України»;
 • Мотопробіг навколо Європи «Україна – це Європа»;
 • Рекорд швидкості на мотоциклі «Дніпро» у Bonneville Salt Flats в 2017 році.
 • Рекорд швидкості на мотоциклі «Дніпро» у Bonneville Salt Flats в 2018 році. 

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]