Мальтійська болонка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мальтійська болонка right-center
Maltese 600.jpg
Походження Італія Італія
Характеристики
Висота 21-25 см (кобелі)
20—23 см (суки)
Вага 3-4 кг
Класифікація МКФ:
FCI 65
Стандарти породи
FCI [9 стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)


Мальтійська болонка (Мальтезе) - порода собак. Відноситься до порід болонок або бішон.

Мальтійська болонка - це невелика пухнаста собачка. Породу вважають давньої і вона пов'язана з островом Млет. Відмінною особливістю мальтійських болонок є чисто білий колір забарвлення, хоча за стандартами Міжнародної кінологічної федерації допускається легкий відтінок слонової кістки. За даними тієї ж федерації Мальтезе - це неспортивна собака дуже давнього походження італійського і, можливо, мальтійського, по складанню це маленька собачка, довжина корпусу якої перевищує висоту в холці.

Щеня мальтійської болонки

За стандартом МКФ зростання кобеля мальтезе від 21 см до 25 см і зростання суки від 20 до 23 см, вага в межах від 3 до 4 кг [1]. Цікавий факт, що за стандартом Американського клубу собаківництва, вага особини не повинен перевищувати 3,2 кг (7 фунтів), а найкращий - 1,8-2,7 кг (4-6 фунтів) [2].

Опис[ред.ред. код]

Мальтезе - ніжні і чутливі невеликі собаки, чиє тіло покриває густа, сліпучо біла шерсть з відтінком кольору слонової кістки. У мальтезе також величезні, злегка опуклі очі.

Історія породи[ред.ред. код]

Точних відомостей про походження породи немає. Прийнято вважати, що на острові Мальта ще 2000 років тому мешкали собаки, породу яких згодом стали називати Меліта (на честь острова - такою була давня назва Мальти). Судячи з усього ці собаки могли з'явитися прабатьками сучасної породи мальтезе. Фахівці вважають що в процесі утворення породи, безсумнівно, брали участь маленькі спанієлі і той-пуделі. Як колись, так і тепер мальтезе використовують як компаньйонів.

Примітки[ред.ред. код]


Маленькі породи собак

Бівер-йоркширський тер'єр  ·  Вест хайленд уайт тер'єр  ·  Вольпін італійсько  ·  Йоркширський тер'єр  ·  Китайський чубатий собака  ·  Лхаса апсо  ·  Мальтійська болонка  ·  Мопс  ·  Пекінес  ·  Такса  ·  Той-тер'єр  ·  Чихуахуа  ·  Ши-тцу