Мама (Футурама)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герої Футурами
Мама
Мама
Вік 145-160 років
Стать Жіноча
Вид Людина
Місце народження Земля
Місце роботи Президент компанії «Мамині дружні роботи»
Родичі Сини: Волт, Ларрі, Іґнар
Перша згадка A Fishful of Dollars
Перша фраза в серіалі «Любі мої! Це я - Мама!»
Оригінальна озвучка Тресс Макнілл (Tress MacNeille)
Українська озвучка Ганна Левченко
Мама у серії «A Fishful of Dollars» (перша поява), у своєму «лагідному» публічному іміджі

Мама (англ. Mom) — персонаж мультиплікаційного серіалу Футурама. Тримає 99,7% акцій Momcorp — великого промислового конглометрату, найвідомішим підрозділом якого є компанія «Мамині дружні роботи». Найбагатіша людина на Землі. Підтримує публічний імідж лагідної, сповненої любові «матусі» у старомодному капоті та з зачіскою у формі серця на голові. Насправді ж є надзвичайно худою, злостивою, любить лихословити й давати оточенню ляпасів. Її нетерплячість інколи виказує на публіці її справжню вдачу.

У минулому мала романтичні стосунки з професором Фарнсвортом, але їхній розрив зробив її ще більш злостивою. Навіть сімдесят років потому вона зберегла до нього почуття ненависті, яке, втім, швидко (хоча й тимчасово) переростає у сексуальну пристрасть.

Волт, Ларрі та Іґнар[ред. | ред. код]

Сини Мами, зліва направо: Іґнар, Ларрі, Волт

Маму часто супроводжують три її сини: Волт (озвучка: Моріс Ламарш), Ларрі (озвучка: Девід Герман) та Іґнар (озвучка: Джон Дімаджіо). Вони одягнені в костюми, що нагадують однострої командування армії Імперії в «Зоряних війнах». Кожен з них володіє 0,1% акцій Momcorp.

Мама дисциплінує синів, даючи їм ляпаси (інколи всім трьом одним помахом руки). Волт, найвищий з братів, вважається наступним за званням, отже має право давати ляпаси іншим. Волт також є найбільш винахідливим та інтелектуальним із трьох. Ларрі є менш розумним, втім, здатний досить швидко збагнути плани Мами чи Волта і включитися в них. Ларрі з'являється в серіалі найчастіше. Іґнар має найнижчий інтелект, інколи навіть здається розумово відсталим. Йому завжди дістається найгірша робота.

Відсутність батька і тоталітарний стиль виховання матері сформували в Ларрі та Іґнара страх перед жінками, тим часом як Волт вочевидь страждає на едіпів комплекс (одного разу він зауважує, що бажав би одружитися з дівчиною, схожою на Маму). Сини почувають надзвичайну відданість до Мами (і дуже її бояться), хоча й намагаються зупинити її, коли вона спричинює повстання роботів на Землі в серії «Mother's Day».

Хто є батьком маминих синів — невідомо. З цього приводу є багато гіпотез, висунутих прихильниками серіалу. Попри те, що Мама називає Професора Фарнсворта «єдиним чоловіком, якого вона кохала», їхні стосунки припинилися за 70 років до подій серіалу (тоді як маминим синам не більше 45 років). З огляду на те, що вік Мами значно перевищує 100 років, сини, ймовірно, є названим, бо вона б не була здатна народити у 90-100 років.

Утім, у фільмі «Бендерова гра» історію стосунків Мами з професором Фарнсвортом, а також походження синів дещо змінено: Ларрі та Волта показано у віці немовлят, Мама згадує, що вагалася, чи залишити Іґнара. У світлі цих подробиць біологічне батьківство Мами виглядає безсумнівним. Також наприкінці фільму з'ясовується (цей факт є ключовим для сюжетної розв'язки картини), що батьком Іґнара є саме професор.