Маммопластика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оперативне втручання:
Маммопластика
Mammoplasty morozov.jpg
До і після маммопластики
МКХ-9: 85.31-85.32, 85.5
MeSH: D016462

Маммопла́стика (лат. mammoplastica) — пластична операція на молочних залозах, яка полягає у зміні їх форми і (або) розміру (збільшення або зменшення). У разі відвисання залоз видаляють шкіру і розташовану під ними залізисту тканину, тканину, що залишилися, закріплюють в нормальному положенні. Для корекції під шкіру може бути імплантовано спеціальний протез.[1]

Ендопротезування молочних залоз показано при асиметрії молочних залоз і при відновленні грудей після мастектомії (видалення грудей).

Види мамопластики[ред. | ред. код]

Пластична хірургія налічує кілька видів маммопластики: збільшення, підтяжка, зменшення грудей, пластику сосково-ареолярного комплексу. Застосування кожного залежить від індивідуальних особливостей організму пацієнток та інших факторів і ситуацій.

Імплантати[ред. | ред. код]

Імплантати можуть мати круглу або анатомічну форму. Який імплант обрати, зазвичай, рекомендує пластичний хірург, спираючись на такі фізіологічні особилвості, як м'язовий та жировий потенціал природнії грудей пацієнтки. Хоча вважають, що анатомічна (каплевидна форма) є оптимальною для всіх жінок, часто зустрічаюстья випадки, коли пласка грудна клітка має розвинені м'язи, і саме круглі імпланти зроблять її ефектною та пишною. На сьогодні маммопластика є безпечною операцією, якщо звертатися у клініку із хорошою репутацією та дотримуватися усіх рекомендацій. Пацієнтка отримує поради щодо підготовки до операції та реабілітаційного періоду ще напередодні операції. Жінка мусить відповідально поставитись до рекомендаційного лікарського листа, бо від її режиму та дій залежить, як приживуться імпланти і чи не виникне ускладнень.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Смирнова В. И. «Большой словарь медицинских терминов». (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]