Мамія II Дадіані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мамія II Дадіані
Помер1414
БатькоВамек I Дадіані
ДітиЛіпарит I Дадіані[1]

Мамія II Дадіані (груз. მამია II დადიანი; д/н — 1414) — еріставі Одіши (Мегрелії) у 13961414 роках.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Син Вамека I, еріставі Одіши. Спадкував владу і землі 1396 року. Невдовзі до Імереті повернувся претендент Костянтин, який оголосив себе царем. Після запеклого протистояння 1401 року у битві при Чалагані Мамія II завдав рішучої поразки Костянтинові, який загинув. За цим рушив до кутаїсі. В цей час імеретські азнаурі перейшли на бік Дадіані, змусивши спадкоємця Костянтина — Деметре — зректися претензій на владу й підкоритися царю Георгію VII, внаслідок чого Грузію знову було об'єднано. За це отримав права на еріставство Цхумі в Абхазії.

В подальшому набув значної влади в Імереті при фактично номінальному керуванні батонішвілі (царевича) Георгія, син царя Костянтина I.

Водночас у 1410-х роках стикнувся з просуванням у гірських районів абхазьких племен, що здійснювали розбійницькі напади в районі Кодорі та Цхумі. 1414 року під час одного з походів проти них Мамія II загинув. Йому спадкував старший син Ліпарит I.

Родина

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • В.Багратиони История царства Грузинского / Перевел, снабдил предисловием, словарями и указателем Н. Т. Накашидзе. — Тбилиси: Мецниереба, 1976. (рос.)
  • Toumanoff, Cyrille (1990). Les dynasties de la Caucasie Chrétienne: de l'Antiquité jusqu'au XIXe siècle: tables généalogiques et chronologique. Rome. (фр.)