Манвантара

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Індуїзм
Om symbol.svgПустий ієрогліф.pngHinduSwastika.svg
Категорія КатегоріяПортал Портал

Манванта́ра (санскр. मन्वन्तर, manvantara IAST, «період Ману»), чи вік Ману, прабатька людства, — це астрономічний період вимірювання часу. Манвантара в перекладі з санскриту, поєднання слів «Ману» і «Антара», буквально означає тривалість Ману, або його термін існування.

Зміст[ред. | ред. код]

Кожна Манвантара створюється і управляється певним Ману , якого в свою чергу створює Брахма. Ману створює світ , і всі його види протягом цього періоду часу , кожен Манвантара триває час життя Ману , на смерть якого , Брахма створює нового Ману, щоб продовжити цикл створення або шрішті , Вішну втілюється у вигляді нового аватара , а також новий Індра і саптаріші призначаються .

14 Ману та їх відповідна Манвантара складають Кальпу, Еон , або "День Брахми " , відповідно до циклів часу , а також ведичної шкали. Після цього , в кінці кожної кальпи , існує період - так само, як кальпа - руйнування або пралая , в якому світ (земля і всі форми життя , але не сам весь всесвіт ) руйнується і перебуває у стані відпочинку, яка називається , "Ніч Брахми " .

Після цього творець Брахма починає свій цикл створення знову і знову , в нескінченному циклі створення і подальшого знищення , для яких Шива, бог руйнування , а також оновлення, викликається в кінці кожного такого циклу.

Згідно з Пуранами 1 манвантара = кальпи = приблизно 71 махаюг = 852 000 років девів = 306 720 000 сонячних років [1]. У кожній манвантарі світ, створюваний заново, має своїх богів і героїв.

Види махаманвантар -

  • планетарна манвантара , яка також називається КалПа - це період життя планети протягом семи раундів. Він також називається День Брахми , а його довжина 4320000000 років.
  • prakritika манвантара - універсальний манвантара ;
  • saurya манвантара - манвантара Сонячної системи;
  • bhaumika манвантара - земна манвантара або манвантара землі ;
  • paurusha манвантара - манвантара або період діяльності , людини.
  • Mahasaurya Манвантара - Період життя або період прояви сонячної системи , або його смерті і розпаду .
  • Брахма Манвантара - Смерть ( або життя ) Брахми , який проходить в кінці життя або століття Брахми , протягом 311.040.000.000.000 років ; також називається махапралайі або prakritika Пралайя . Необхідно встановити , чи відноситься Брахма в Сонячній системі чи меншого періоду часу , такого як життя планетарної ланцюга.
  • Кругова Манвантара - Епоха одного звернення життєвих хвиль навколо планетної ланцюга від першої кулі до останньої кулі , протягом 308448000 років. Це одна сьома день Брахми .

Тривалість Манвантари[ред. | ред. код]

Фактична тривалість Manavantara , відповідно до Вішну Пурани це сімдесят один раз число років , що містяться в чотирьох югах, з деякими додатковими років , складаючи в 852 000 божественні років , або 306 720 000 людських років ][2] . Сім Ріші , деякі божества , Індра , Ману , цар і його сини , створюються і гинуть в один інтервал . Чотирнадцять разів цей період являє собою день Брахми , тобто , в день Брахми ; термін ( Брахма ), що є похідною формою . Тривалість життя Брахми становить 100 Брахма варша (років) .

1 люд. рік ( індус. календар) = 1 Дева ахоратра (доба богів) ( 1 день і 1 ніч )

360 Дева ахоратра = 1 Дева ватсара

12000 Дева ватсара = 1 чатурюга

( 12000 Дева ватсара визначаються як , 4800 Дева ватсара Крита юги , 3600 Дева ватсара Трета - юги , 2400 Дева ватсара Двапара - юги і 1200 Дева ватсара Калі- юги , яка 1200 * 360 = 432,000 людських років)

71 чатурюга = 1 Манвантара ( 1 тривалість життя Ману )

14 Манвантара = 1 Кальпа ( 1 день Брахми )

2 Кальпи = 1 день + 1 ніч (Брахма Ратрі)

360 днів Брахми = 1 Брахма Варша

Порядок і правителі манвантар[ред. | ред. код]

1. Манвантара - інтервал Сваямбху Ману

Saptarshis ( सप्तर्षि ) : Марічі , Атрі , Ангірас , Пулаха , Крату , Пуластья і Васіштха в Сваямбхува - Манвантару ; Аватар є імені Ягья, Яджна .

Перший Ману був Сваямбхува Ману . Дві його дочки , а саме Акуті і Девахуті , народили двох синів , названих Ягья і Капіла відповідно. Сваямбхува Ману , разом зі своєю дружиною , Сатарупа , пішов у ліс , щоб практикувати аскези на березі річки Сунанда . У якийсь момент часу , ракшаси й асури напали на них , але Ягья , у супроводі своїх синів Яма і напівбогів , вбили їх. Тоді Ягья особисто зайняв пост Індри , Царя небесних планет.

2. Манвантара - інтервал Сварочіша Ману

Урджа , Стамбха , Прана , Даттолі , Рішабха , Нішчара і Арваріват. Аватара названий Вібху .

Другий Ману , якого звали Svarocisha , був сином Агні , і його сини очолили Dyumat , Sushena і Rocishmat . В епоху цього Ману , Rocana став Індрою , правителем райських планет , і там було багато напівбогів, очолюваних Тушітою . Були також багато святих , такі як Урджа і Стамбха . Серед них був Ведасіра , чия дружина , Тушіта , народила Вібху . Вібху навчив вісімдесят вісім тисяч дрідха - врат , або святих людей , самоконтролю і аскезі.

3. Манвантара - інтервал Ауттамі Ману

Сини Васіштхи : Kaukundihi , Kurundi , Dalaya , Шанкх , Praváhita , Mita , і Sammita . Аватара названий Satyasena .

Уттама , син Пріяврати , був третім Ману . Серед його синів були Павана , Srinjaya і Yajnahotra . Під час правління цього Ману , сини Васіштхи на чолі з Прамада , стали сім святих . Satyas , Devasrutas і Bhadras стали напівбогами , і Сатьяджит став Індрою . З лона Sunrita , дружини Дхарми , і Господь з'явився як Satyasena , і Він убив всіх якшасів і ракшасів , які билися з Satyajit .

4. Манвантара - інтервал Тамаса Ману

Jyotirdhama , Прітху , Kavya , Chaitra , Агні , Vanaka і Pivara . Вішну названий Харі.

Тамаса , брат третього Ману , був четвертим Ману , і у нього було десять синів , у тому числі Прітху , Кьяті , Нара і Кету . Під час його правління , Satyakas , Харіс , Viras й інші були напівбогами , сім великих святих очолив Jyotirdhama і Trisikha став Індрою . Harimedha породив сина на ім'я Харі із дружиною Харіні . Харі врятував відданого Gajendra . Цей інцидент відомий як Gajendra - mokshana .

5. Манвантара - інтервал Райвата Ману

Hirannyaroma , Vedasrí , Urddhabahu , Vedabahu , Sudhaman , Парджанья і Махамуні . У Райвата - Манвантара аватара названий Вайкунтха .

Вайкунтха стало Райвата Ману , брат- близнюк Тамаса . Його сини очолили Арджуна , Балі і Віндхья . Серед напівбогів були Bhutarayas , і серед семи брахманів , які зайняли сім планет були Hiranyaroma , Vedasira і Urdhvabahu .

6.Манвантара - інтервал Чакшуша Ману

Sumedhas , Вірадж , Havishmat , уттама , Мадху , Abhináman і Sahishnnu . У Chakshusha - Манвантара аватара названий Ajita .

Ajita стало Chakshsusa Ману , син напівбога Chakshu . У нього було багато синів на чолі з Пуру , Пуруши і Судьюмна . Під час правління Chakshusa Ману , цар небес був відомий як Mantradruma . Серед напівбогів були Apyas , і серед великих мудреців були Havisman і Viraka .

7. Манвантара - інтервал Вайвасвата Ману (теперішня)

Каш'япа , Атри , Васіштха , Вішвамітра , Гаутама , Джамадагні, Бхарадвадж . У Вайвасвата - Манвантара Аватар названий Вамана

Сином Вівасвана , відомий як Шраддхадева . Він має десять синів , яких звали Ікшваку , Набхага , Dhrsta , Saryati , Narisyanta , Набхага , Dista , Тарусі , Prsadhra і Васуман . У цьому Манвантара або правління Ману , серед напівбогів є Адітьї , Васу , Рудри , Visvedevas , Maruts , Ашвіні - Кумари і Рбху . Цар небес , Індра , відомий як Пурандари , і сім мудреців відомі як Каш'япа , Атри , Васиштха , Вішвамітра , Гаутама , Джамадагни і Bharadwaj . У цей період Ману , Вішну з'являється з утроби Адіті в своєму втіленні сина Kashyap . У пуранічній генеалогії також вказується, що Вайвасвата Ману жив за 95 поколінь до війни Бхарат.

8. ( Майбутнє ) - Саварні Ману

Diptimat , Galava , Рама , Кріпа , Drauni , В'яса , і Rishyasringa . Текст прийшли з .... Вішну Пурані : Книга III: Глава II В Savarnya - Манвантара Він ( аватара ) названий Сарвабхаума .

Сини Ману Саварні очолюють Нірмока , і серед напівбогів є Sutapas . Балі , син Вірочана , Індра , і Galava і Парашурама є одними з семи мудреців. У цьому віці Ману , втілення Верховної Особи Бога з'являється як Сарвабхауми , сина Devaguhya і Сарасваті .

9. Дакша Саварні Ману

Savana , Dyutimat , Bhavya , ВАСУ , Медхатітхі , Jyotishmán , і Сатья . У Дакша - savarnya - Манвантара Він ( аватара ) названий Рішабха .

У період дев'ятого Ману є Дакша - саварні . Його сини очолюють Bhutaketu , і серед напівбогів є Марічігарбхі . Адбхута Індра , а серед семи мудреців є Dyutiman . У цей період Ману , втілення Рішабха народжується з Ayushman і Амбудхари .

10. Брахма Саварні Ману

Havishmán , сукріті , Сатья , Apámmúrtti , Набхага , Apratimaujas і Satyaket . У Брахма - savarnya - Манвантара аватара названий Vishvaksena .

У період десятої Ману це Брахма - саварні . Серед його синів Bhurishena , і сім мудреців є Havishman та інші. Серед напівбогів є Сувасани і Шамбху Індра . Втілення в цей період Ману є Vishvaksena , який є другом Шамбху і хто народжується з лона Vishuci в будинку брахмана по імені Visvasrashta .

11. Дхарма Саварні Ману

Niśchara , Agnitejas , Vapushmán , Вішну , Аруни , Havishmán і анагха . У Дхарма - savarnya , Він ( аватара ) названий Дхармасету .

У період одинадцятого Ману Дхарма - саварні , хто має десять синів на чолі з Satyadharma . Серед напівбогів є Vihangamas , Індра відомий як Vaidhrita , і сім мудреців є Аруна та інші. У цьому Манвантара втілення Дхармасету , хто народжений від Vaidhrita і Aryaka .

12. Рудра Саварні Ману

Тапасві , Sutapas , Tapomúrtti , Taporati , Tapodhriti , Tapodyuti і Tapodhan . Аватара названий Sudhama .

У період дванадцятий Ману є Рудра - саварні , чиї сини очолюють Деваван . Напівбоги Харити та інші , Індра Ritadhama , і сім мудреців є Tapomurti та інші. Втілення в цю Манвантара є Sudhama або Svadhama , хто народжений з утроби Sunrita . Ім'я його батька є Satyasaha .

13. Раусья або Дева Саварні Ману

Nirmoha , Tatwadersín , Nishprakampa , Nirutsuka , Dhritimat , Авйайа і Sutapas . Аватара названий Йогешвар .

У період тринадцятого Ману є Діва - саварні . Серед його синів Chitrasena , напівбоги Sukarmas та інші , Індра Діваспаті і Нірмока є одним з мудреців. Манвантара -аватара є Йогешвар , хто народжений від Devahotra і Brihati .

14. Індра Саварні Ману

Agnibáhu , Суші , Shukra , Магадхе , Gridhra , Йукта і Ajita . Аватара названий Brihadbhanu .

У період чотирнадцятого Ману Індра - саварні . Серед його синів є Уру і гамбхіра , напівбоги Павітри та інші , Індра Шучі , і серед мудреців є Агні і Баху . Втілення цієї Манвантара відомий як Brihadbhanu . Він народжений від Satrayana з утроби витати .


Примітки[ред. | ред. код]

  1. Індуїзм. Джайнізм. Сикхізм / Під заг.ред. М. Ф. Альбеділь і А. М. Дубянський. — М. : Республіка, 1996. — С. 261. — ISBN 5-250-02557-9.
  2. Вішну Пурана , переклад Горацій Хейман Вілсон , 1840 , Том I: Глава III . р . 26-28]