Мандарин Уншіу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Мандарин Уншіу- родом з південної Японії і в порівнянні з іншими цитрусовими найбільш стійкий до низьких температур. Іншою перевагою рослини є його швидке дозрівання при порівняно низької сонячної активності.

ПОРАДИ ПО ДОГЛЯДУ:

Температура:Зав'язування плодів краще всього відбуваються при середній температурі повітря і грунту + 15-18 ° C.Мандарин рекомендується утримувати в світлому холодному приміщенні (до 12 ° C). Відсутність холодної зимівлі може привести до того, що рослина не заплодоносить.

Освітлення: Яскраве розсіяне світло. Буде добре біля східного і західного вікна , а також на північному вікні . Притінення від прямого сонця потрібно навесні і влітку у найспекотніші години .

Полив: Влітку і навесні рясно 1-2 рази в день теплою водою , взимку поливання рідкісна і помірна - 1-2 рази на тиждень і теж теплою водою. Однак і взимку не можна допускати пересушування земляної грудки , оскільки це веде до скручування листя і опадання не тільки листя , але і плодів.З іншого боку , не треба забувати , що від надлишку вологи рослини гинуть.Починаючи з жовтня полив скорочують. Вологість Повітря :пріміщенні з сухим повітрям амандаринипіддаються нападу шкідніків ( кліщів и щітівок ) .

Пересадка : Молоді деревця треба пересаджувати щорічно. Пересадку не слід проводити , якщо коріння у рослини ще обплели земляний ком. У цьому випадку досить змінити дренажний і верхній шри грунту в горщику . Плодоносні деревця пересаджують не частіше одного разу на 2-3 роки .Пересаджують перед початком зростання . По закінченні росту рослини пересаджувати не рекомендується. При пересадках не слід сильно руйнувати земляний кому . Необхідно забезпечити хороший дренаж. Коренева шийка в новому посуді повинна бути на тому ж рівні , на якому вона перебувала в старій посуді.

Грунт : Для молодих мандаринів : 2 частини дернової , 1 частина листової землі,1 частина перегною з коров'ячого гною і 1 частина піску.

Добриво мандаринів : В першій половині літа застосовують удобрювальну поливання . Вона підвищує цукристість плодів і зменшує гіркуватий присмак, який властивий плодам цитрусових при кімнатній культурі . Рослина тим більше потребує добриві,ніж воно старше і чим довше знаходиться в одному посуді. Добрива вносять після поливання водою. При додатковому штучному освітленні мандаринів зимою їх також необхідно удобрювати.Для мандаринів рекомендують органічні добрива (рідоту з коров'ячого гною) і комбіновані мінеральні добрива,в квіткових магазинах можна також купити спеціальні добрива для цитрусових.

Розмноження: Розмноження мандаринів,так само як і лимонів проводять зазвичай щепленням,живцями,відводками і насінням. У кімнатних умовах найбільш поширеним способом розмноження цитрусових є живцювання,в цьому випадку,рослини можуть зацвітати відразу після вкорінення.У цьому випадку квіти краще обірвати,спочатку дозволити рослині підрости і набратися сил. А ось плодові деревця,вирощені з кісточки,зацвісти можуть у кращому разі років через десять.