Манометр диференційний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Умовна графічна познака дифманометра на принципових схемах
Монтаж дифманометра на об'єкті.

Мано́метр диференці́йний (рос. манометр дифференциальный; англ. differential manometer; нім. Differenzdruckmessgerät n, Differenzdruckmesser m) — манометр для вимірювання різниці двох тисків[1].

Конструкція[ред. | ред. код]

Тут тиск впливає на чутливий елемент з двох сторін, ці прилади мають два вхідних штуцери для подачі більшого (+Р) і меншого (- Р) тиску.

Дифманометри можна розділити на дві основні групи:

За видом чутливого елемента серед пружинних найпоширеніші мембранні (рис. а), сильфонні (рис. б), серед рідинних — дзвонові (рис. в).

Мембранний блок (рис. а) звичайно заповнюється дистильованою водою.

Дзвонові дифманометри, у яких чутливим елементом є дзвін, частково занурений догори дном у трансформаторне масло, є найбільш чутливими. Вони застосовуються для вимірювання невеликих перепадів тиску в межах 0 — 400 Па, наприклад, для контролю вакууму в топках сушильних і котельних установок.

Розглянуті дифманометри належать до безшкальних, реєстрація контрольованого параметра здійснюється вторинними приладами, на які надходить електричний сигнал від відповідних перетворювачів переміщення.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ДСТУ 3711-98 Засоби вимірювань тиску. Терміни та визначення.

Література[ред. | ред. код]

  • ГОСТ 18140-84 Манометры дифференциальные ГСП. Общие технические условия.
  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2007. — Т. 2 : Л — Р. — 670 с. — ISBN 57740-0828-2.
  • Папушин Ю. Л., Білецький В. С.;Основи автоматизації гірничого виробництва. — Донецьк: Східний видавничий дім, 2007. — 168 с.