Манфред Кетс де Вріс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Манфред Кетс де Вріс (Manfred Kets de Vries, 1942 р. н.) - видатний нідерландський професор та психоаналітик у сфері розвитку лідерства і організаційних змін у бізнес-школі INSEAD. Найбільш відомий за розширеня поглядів на суб'єкти лідерства і динаміку особистісних та організаційних змін. Один з лідерів персонального коучингу, менеджменту та управління персоналом, чиї наукові роботи стали базовими для розуміння персонального і групового консалтингу. Часто консультує генеральних директорів міжнародних компаній.

Кар'єра[ред.ред. код]

Кетс де Вріс працював професором в університеті McGill University, Вищій школі економічних досліджень Монреаля та Гарвардській школі бізнесу. Багато виступає з лекціями по всьому світу. Він також один із засновників Міжнародної Спілки Психоаналізу Органіацій. Великі фінансові ЗМІ як-от: The Financial Times, Le Capital, Wirtschaftswoche і The Economist оцінили нідерландського ученого як одного з топ-50 найвпливовіших мислителів менеджменту. Манфред Кетс де Вріс автор, спів-автор чи редактор більше ніж 40 книжок, а також опублікував більше 350 наукових статей. Його книжки та статті були перекладені на 31 мову.

Особливості[ред.ред. код]

Прихильник психоаналізу в дослідженнях лідерства і особистісних змін. Активно використовує концепцію трансференційних патернів особистості, які лежать в основі клінічного коучингу. Трансференційні патерни - це використання поведінкових патернів з минулого в ситуаціях теперішнього. Вивчення трансференційних реакцій може дати важливі прояснення в тому, як себе ведуть керівники в певних ситуаціях і певним чином. Більш конкретно, за Кетс де Врісом, трансференція - це процес коли одна людина підсвідомо заміщує думки свого опонента на думки, образи та фантазії , що не належать цій людині, а походять з образів раннього дитинства. Це відродження проблем і питань з минулого, які вбудовуються в наше сприйняття реальності. Саме завдяки такому способу трактування багатьох проблем сучасних керівників, професору вдається досягати значних успіхів у сфері консалтингу.[1]

Зноски[ред.ред. код]

  1. Coach and Couch: The Psychology of Making Better Leaders (Insead Business Press) 2007