Маній Отацилій Красс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маній Отацилій Красс
лат. M'. Otacilius C.f.M'.n. Crassus
Народився 3 століття до н. е.
Стародавній Рим
Помер 3 століття до н. е.
невідомо
Країна Стародавній Рим
Діяльність давньоримський політик, давньоримський військовий
Знання мов латина
Посада давньоримський сенатор[d][1] і консул[1]
Батько невідомо
Мати невідомо
Брати, сестри Тит Отацілій Красс[2][2]

Ма́ній Отаци́лій Красс (лат. Manius Otacilius Crassus; ? — 246 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки часів Першої Пунічної війни, консул 263 та 246 років до н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Родина його походила з Беневента. Він народився або там, або у Римі. Точне місце невідоме. Його рід Отациліїв підтримував партію Фабіїв, яка протистояла Корнеліям. Маній Отацилій був homo novus[3] Він перший з роду став консулом у січні 263 року до н. е. Тоді вже почалася Пунічна війна.

Отацилій разом із своїм товаришем по консулату Манієм Валерієм Максимом Корвіном висадилися під Мессалою на Сицилії. У римлян було 4 легіони, з якими вони завдали нищівної поразки об'єднаним військам Карфагена та Сіракуз. Після цього вони оволоділи більшою частиною острова. Напевне Маній Отацилій був менш успішний у цій військовій компанії, тому римський сенат відзначив тільки Манія Валерія, надавши тому прізвисько Мессала (від назви міста, де римляни розбили супротивників).

Після цього мало відомостей про дії Манія Отацилія. Але у 246 році до н. е. він знову став консулом разом з Марком Фабієм Ліцином. У його виборах відіграла підтримка впливового роду Фабіїв. З армією консули висадилися на Сицилії, де повели дії проти карфагенського військовика Гамількара Барки. Війна в цілому була позиційною. Проте Барці вдалося завдати незначної поразки римлянам під Панормом. Під час цього зіткнення Маній Отацилій загинув, але карфагенянам не вдалося змінити військову ситуацію на Сицилії.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Bruno Bleckmann: Die römische Nobilität im Ersten Punischen Krieg. Untersuchungen zur aristokratischen Konkurrenz in der Republik. Akademie Verlag, Berlin 2002, S. 85–95, ISBN 3-05-003738-5 (Klio Beih. N.F. 10). (нім.)