Манікюр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Приклад манікюру.
Манікюр

Манікю́р — косметична обробка нігтів і пальців на руках. Слово "манікюр" походить від латинського «manus», що означає кисть і «cure» — догляд, тобто означає гігієнічну обробку з метою попередження і профілактики захворювань, пов'язаних зі шкірою рук і нігтями і додання рукам, а відповідно і нігтям, красивого і доглянутого вигляду.

Історія розвитку манікюру[ред.ред. код]

Ще в Давньому Єгипті і Китаї 3000 років тому знали толк в манікюрі. У Стародавньому Єгипті різні кольори фарб для нігтів використовувались в якості «станового коду». Яскраві насичені тони вказували на приналежність до царської родини, вказували на високу суспільно положення, раби могли фарбувати нігті тільки в бліді пастельні тони. Клеопатра фарбували свої довгі нігті в теракотовий колір звичайною хною.

У давніх культурах вважалося, що довгі нігті символізують мудрість і допомагають спілкуватися з божествами, тому нігті допускалося ростити і фарбувати не тільки жінкам. Проте до чоловіків висувався ряд особливих вимог. Одна з них — неодмінна приналежність до знаті. На Русі з нігтями пов'язано безліч марновірств. Наприклад, старожили деяких сіл і до цього дня серйозно переконані і намагаються переконати інших у тому, що стригти нігті слід не інакше як у четвер.

Готували фарбу для нігтів, наприклад, у стародавньому Китаї з воску, яєчних білків, желатину і гуміарабіку. 600 років тому китаянки воліли фарбувати нігті золотою або срібною фарбою. За часів династії Мін фарбували нігті вже чорною або червоною, а ще пізніше стали надягати на пальці золоті або срібні наконечники у формі довгих нігтів. Перший кольоровий лак, що з'явився тільки в 1932 році в США, поклав початок бурхливому розвитку цієї індустрії краси у світі.

Манікюр сьогодні[ред.ред. код]

Кутикульні гострозубці

Манікюр сьогодні — це ціла система догляду за руками. У сучасному розумінні це не тільки красиві нігті, але й лікувально-відновлювальні процедури, догляд за шкірою рук, технології створення штучних нігтів.

Манікюр може включати:

 • Масаж рук
 • Ванночки для шкіри рук і нігтів
 • Догляд за нігтями, полірування, додання їм форми
 • Лакування нігтів, прикрашання їх стразами й ін.
 • Нарощування нігтів

З погляду обробки кутикули розрізняють два види манікюру — обрізний і необрізний. При обрізному манікюрі для зрізу кутикули використовують спеціальний інструмент — кутикульні гострозубці, при необрізному — використовуються дерев'яні палички або шліфується спеціальним електричним пристосуванням для манікюру.

Манікюр часто сполучається з педикюром, доглядом за шкірою особи, перукарськими процедурами (стрижка, фарбування волосся та інші види догляду за волоссям).

Часто під словом «манікюр» розуміють тільки дизайн нігтів.

Різновиди[ред.ред. код]

Налічується понад 16 видів манікюру, зокрема серед розповсюджених такі:

 1. Європейський або необрізний манікюр — «м'який» вид манікюру, тому що кутикула не обрізається, як при класичному, а відсувається апельсиновими паличками.
 2. Французький манікюр — відрізняється тільки способом нанесення лаку (залишається білий кінчик).
 3. Американський манікюр — подібний до французького, характерний лише тим, що колір лаку й помади збігається.
 4. Спа-Манікюр — манікюр з відповідними спа-процедурами (розмочування, масаж).
 5. Класичний або обрізний манікюр — манікюр, у якім кутикула обрізається спеціальними щипчиками або ножничками для задирок.
 6. Аппаратний манікюр передбачає шліфування кутикули спеціальною машинкою.
 7. Гарячий манікюр

Див. також[ред.ред. код]

Лак для нігтів

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

1. Манікюр і педікюр - Журнал На каблучках