Манікюр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[1]Приклад манікюру.
Манікюр

Манікю́р — косметичний обробіток нігтів і пальців на руках. Слово «манікюр» походить від латинського «manus», що означає кисть і «cure» — догляд, тобто означає гігієнічний обробіток, щоб запобігти хворобам, пов'язаним зі шкірою рук і нігтів, і надати рукам, а відповідно й нігтям, красивого й доглянутого вигляду.

Історія розвитку манікюру[ред. | ред. код]

Ще в Давньому Єгипті й Китаї 3000 років тому зналися на манікюрі. У Стародавнім Єгипті різні кольори фарб для нігтів використовували як «становий код». Яскраві насичені тони вказували на приналежність до царської родини, вказували на високе суспільне становище, раби могли фарбувати нігті тільки в бліді пастельні тони. Клеопатра фарбувала свої довгі нігті в теракотовий колір звичайною хною.

У давніх культурах вважали, що довгі нігті символізують мудрість і допомагають спілкуватися з божествами, тому нігті допускалося ростити й фарбувати не тільки жінкам. Проте до чоловіків висували низку особливих вимог. Одна з них — конечна приналежність до знаті. На Русі з нігтями пов'язано безліч марновірств. Наприклад, старожили деяких сіл і до цього дня серйозно переконані й намагаються переконати інших у тому, що стригти нігті треба не інакше як у четвер.

Готували фарбу для нігтів по-різному: наприклад, у стародавньому Китаї з воску, яєчних білків, желатину й гуміарабіку. Китаянки 600 років тому воліли фарбувати нігті золотою або срібною фарбою. За часів династії Мін фарбували нігті вже чорною або червоною фарбою, а ще пізніше стали надягати на пальці золоті або срібні наконечники в формі довгих нігтів. Перший кольоровий лак, що з'явився тільки 1932 року в США, поклав початок бурхливому розвитку цієї індустрії краси у світі.

Манікюр сьогодні[ред. | ред. код]

Кутикульні гострозубці

Манікюр сьогодні — це ціла система догляду за руками. У сучасному розумінні це не тільки красиві нігті, але й лікувально-відновлювальні процедури, догляд за шкірою рук, технології створення штучних нігтів.

Манікюр може містити:

 • Масаж рук
 • Ванночки для шкіри рук і нігтів
 • Догляд за нігтями, полірування, надання їм форми
 • Лакування нігтів, прикрашання їх стразами тощо.
 • Нарощування нігтів

Щодо обробітку кутикули розрізняють два ріновиди манікюру — обрізний і необрізний. За обрізного манікюру, щоб зрізати кутикули використовують спеціального інструмента — кутикульні гострозубці, за необрізного — використовують дерев'яні палички або шліфують спеціальним електричним пристроєм для манікюру.

Манікюр часто сполучається з педикюром, доглядом за шкірою обличчя, перукарськими процедурами (стрижка, фарбування волосся та інші види догляду за волоссям).

Часто під словом «манікюр» розуміють тільки дизайн нігтів.

Традиційний задум френча передбачає використання прозорого лаку-основи і білого, що обрамляють кінчик нігтя. З плином часу прозорий лак поступився дорогою пастельних відтінків: бежевому, персиковому, молочному, ніжно-рожевому.[2]

Різновиди[ред. | ред. код]

Налічується понад 16 різновидів манікюру, зокрема серед розповсюджених такі:

 1. Європейський або необрізний манікюр — «м'який» вид манікюру, бо кутикулу не обрізають, як при класичному, а відсувають апельсиновими паличками.
 2. Французький манікюр (френч)  — відрізняється тільки способом накладання лаку (залишається білий кінчик).[3]
 3. Американський манікюр — подібний до французького, характерний лише тим, що колір лаку й помади збігається.
 4. Спа-Манікюр — манікюр з відповідними спа-процедурами (розмочування, масаж).
 5. Класичний або обрізний манікюр — манікюр, де кутикулу обрізають спеціальними щипчиками або ножицями для задирок.
 6. Апаратний манікюр передбачає шліфувати кутикулу спеціальною машинкою.
 7. Гарячий манікюр

Див. також[ред. | ред. код]

Лак для нігтів

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

1. Манікюр і педікюр — Журнал На каблучках

2.Манікюр — https://vk.com/public133640416

3. Французький манікюр на весілля

4. Офісний манікюр