Марина (ім'я)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марина
Особове ім'я
Стать жіноче ім'я
Значення "морська"
Мова походження латинська
Чоловіча форма Марин
Споріднені імена Маріанна, Марія
Іншими мовами:
Пошук статей
у Вікіпедії
які починаються з імені
містять ім'я
CMNS: Марина у Вікісховищі

Мари́на (лат. Marina) — жіноче особове ім'я. Походить від латинського слова marina — «морська» (форма жіночого роду від marinus). Це ім'я є аналогом рідкісного давньоримського чоловічого імені Марин.

Історія походження імені Марина відноситься до культу римської богині Венери. Слово «марина» було одним з її епітетів (Venus Marina). Значення імені Марина повністю відповідає значенню імені Пелагея, що має грецьке походження та Деніза (від тур. deniz — море).

На Русь це ім'я прийшло після прийняття християнства (як і інші імена неслов'янського походження). У 988 році кожен східний слов'янин отримував від священика хрестильне ім'я. Хрестильні імена відповідали іменам святих. До нас вони прийшли з Візантії через Болгарію, де християнство було прийнято ще раніше, у 865 році.

Святою покровителькою цього імені вважається великомучениця Марина. Незважаючи на те, що її батько був язичником, вона таємно охрестилася і відмовилася взяти шлюб з єпархом (правителем). За це від неї відрікся батько, а сама великомучениця була піддана тортурам і страчена.

Католицька церква шанує святу Марину як Маргариту Антіохійську.

Іменини[ред. | ред. код]

  • Православні (по юліанському календарю):

28 лютого (13 березня — по новому стилю) — Марина Берійська (Македонська).

17 липня (30 липня — по новому стилю) — Марина Антіохійська.

24 серпня — Марина Андріївна

Див. також[ред. | ред. код]