Марка (значення)
Перейти до навігації
Перейти до пошуку
![]() |
Марка — термін, який має кілька значень. Ця сторінка значень містить посилання на статті про кожне з них. Якщо ви потрапили сюди за внутрішнім посиланням, будь ласка, поверніться та виправте його так, щоб воно вказувало безпосередньо на потрібну статтю. |
Марка (від давн.в-нім. marke) — багатозначне слово, яке може означати міру ваги, грошову одиницю, поняття і назви монет у нумізматиці, історичні терміни, філателістичний знак, маркетингові і виробничі поняття, може виступати синонімом до слова тип, бути етнонімом тощо.
Нумізматика, філателія і податки[ред. | ред. код]
- Марка (англ. marca) — вагова і грошова одиниця у середньовічній Англії, Франції та Шотландії.
- Марка (нім. Marke) — інакше бона, монетоподібний чеканний знак, що правив квитанцією чи ордером на отримання або оплату, а також опізнавальним чи контрольним знаком.
- Марка (нім. Marke) — поштовий або гербовий знак різної вартості, свідчення сплати державного збору.
- Марка (нім. Mark) — німецька марка, колишня грошова одиниця Німеччини.
- Марка (фін. markka) — фінляндська марка, колишня грошова одиниця Фінляндії.
- Марка (пол. marka polska) — польська марка, колишня грошова одиниця Польщі.
- Марка акцизного збору — спеціальний знак, яким в Україні маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби.
Історичні, географічні та етнографічні терміни[ред. | ред. код]
- Марка — у Франкській державі VIII—ІХ століть, в середньовічній Німеччині та Австрії прикордонний укріплений адміністративний округ на чолі з маркграфом.
- Іспанська Марка — за Середньовіччя низка формально самостійних державних утворень по лінії Піренеїв, які були залежними від Франкського королівства, і стали першим плацдармом Реконкісти.
- Марка (нім. Mark) — за Середньовіччя в Західній Європі сільська община
- Марка — місто в Сомалі.
- Марка́ — інакше Мара́ка́, субетнос у складі сонінке на північному заході Малі.
- Маркграф — великий феодал в середньовічній Німеччині з особливими правами голосу при дворі короля, чиї земельні володіння звалися «маркою».
Виробництво, друк і маркетинг[ред. | ред. код]
- Марка — фірмовий знак виробника, фабрична марка, близьке, але не тотожне поняття з популярним сучасним терміном Бренд (англ. brand), що є ширшим поняттям, наприклад, стосовно автомобілів брендом буде компанія-виробник, тоді як під маркою розумітимемо окремий серійний ряд.
- Торгова марка — позначення, за яким товари та послуги одних осіб відрізняються від товарів та послуг інших осіб.
- Марка — синонім до слів тип, різновид, сорт, зазвичай, по відношенню до продуктів і виробів. Наприклад, «марка сталі».
- Видавнича марка — фірмовий знак видавництва чи друкарні (приватних чи державних), спеціалізованих на створенні книг та періодичних видань тощо.
Видавнича справа[ред. | ред. код]
Інше[ред. | ред. код]
Див. також[ред. | ред. код]
![]() |
У Вікісловнику є сторінка марка. |
Посилання[ред. | ред. код]
- Марка [Архівовано 6 лютого 2017 у Wayback Machine.] // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 2001. — Т. 3 : К — М. — 792 с. — ISBN 966-7492-03-6.