Марко Санудо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марко Санудо
Народився12 століття
Венеція, Венеційська республіка
Помер1227
Країна Венеційська республіка
Діяльністьвійськовослужбовець
Титулгерцог
ПосадаГерцог Наксосаd
РідSanudod
ДітиАнджело Санудо
Фортеця в Хорі на острові Наксос

Марко Санудо (близько 1153 – між 1220 та 1230, найбільш ймовірно в 1227) — венеційський купець, засновник Герцогства Архіпелагу та його перший правитель. Був племінником венеційського дожа Енріко Дандоло. Брав участь у Четвертому Хрестовому Поході.

В 1207 Марко Санудо зібрав флот і захопив декілька островів Кікладського архіпелагу, в тому числі Наксос, Парос, Антипарос, Санторіні, Анафі, Мілос, Фолегандрос, створивши державу, що стала відома як Герцогство Архіпелагу. В 1210 році імператор Латинської імперії Генріх I Фландрський проголосив Санудо герцогом Наксоським. Марко Санудо побудував знаменитий замок в Хорі на острові Наксос і заснував династію Санудо, яка правила Наксоським герцогством до 1362 року.

Йому спадкував син Анджело Санудо.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Guillaume Saint-Guillain, «Les Conquérants de l'Archipel. L'Empire latin de Constantinople, Venise et les premiers seigneurs des Cyclades.», in Gherardo Ortali, Giorgio Ravegnani et Peter Schreiner (dir.), Quarta Crociata. Venezia - Bisanzio - Impero Latino., Istituto Veneto di Scienze, Lettere ed Arti, Venise, 2006. ISBN 88-88143-74-2