Марк Аврелій Карін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Аврелій Карін
Marcus Aurelius Carinus
Марк Аврелій Карін
Бюст Каріна
Імператор
Початок правління: 282
Кінець правління: 283

Попередник: Кар
Наступник: Діоклетіан

Дата народження: невідомо
Країна: Римської імперії
Дата смерті: 285(0285)
Місце смерті: біля ріки Морава
Дружина: Маґнія Урбіка
Діти: Ніґрініан
Батько: Марк Аврелій Кар

Марк Авре́лій Карі́н (лат. Marcus Aurelius Carinus; ? — 285) — римський імператор у 283 — 285 роках.

Родовід[ред. | ред. код]

Біографія[ред. | ред. код]

Карін був старшим сином імператора Кара. При вступі на трон на початку 283 року Кар проголосив своїх синів, Каріна і Нумеріана цезарями і зразу по тому Карін був проголошений авґустом, відповідальним за західну частину імперії.

У той час Карін був уже дорослою людиною та одружений з 283 року з Маґнією Урбікою. При народжені їхнього сина Ніґрініана, Урбіка померла.

Ауреус Каріна

Одночасно із своїм батьком у 283 році Карін зайняв консульську посаду.

По смерті Кара Нумеріан — його молодший син, залишився разом із військами у поході проти Сассанідів, у якому він брав участь разом із Каром. Війська, які перебували у межиріччі вимагали повернення з війни, під час якого і вмер Нумеріан. Тоді війська, що залишилися без командирів, висунули імператором Діоклетіана, командира охорони імператорів. У той час (283 рік) Карін здобув ряд перемог проти германців і у Британії.

На початку 285 року Карін виступив з армією на схід, для зустрічі з Діоклетіаном. На своєму шляху знищив узурпатора Юліана у Паннонії і у Мезії стикнувся з армією Діоклетіана.

Карін був у багатьох битвах успішним стратегом, однак у битві при річці Марґус (тепер Велика Морава у Сербії), у якій він міг перемогти, його вбили змовники і необмежену владу перебрав Діоклетіан.

Посилання[ред. | ред. код]