Марк Аппулей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Аппулей
Ім'я при народженні Marcus Appuleus
Народився невідомо
Помер невідомо
Громадянство
(підданство)
Римська республіка до 28 року до н. е.Римська імперія
Місце проживання Рим
Діяльність політик і державний діяч
Посада консул
Термін 20 рік до н. е.
Рід Аппулеї
Батько Секст Аппулей, претор і квестор
Мати Октавія Старша
Брати, сестри  • Секст Аппулей

Марк Аппулей (лат. Marcus Appuleus; 74 до н. е. — після 12 до н. е.) — політичний і державний діяч часів пізньої Римської республіки і ранньої Римської імперії, консул 20 року до н. е. Спочатку був прихильником республіканців, потім імператора Октавіана Августа.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з плебейського роду Аппулеїв. Син Секста Аппулея, претора і квестора (роки перебування на посаді невідомі) та Октавії Старшої, сестри Октавіана Августа. У 45 році до н. е. Марк Аппулей став членом колегії авгурів та квестором. У 44 році до н. е. виконував обов'язки проквестора у провінції Азія. Підтримав вбивство Гая Юлія Цезаря, а згодом втік до Марка Брута, який у 43 році до н. е. призначив Аппулея своїм легатом в провінції Азія. У 42 році до н. е. став проконсулом Віфінії. Після поразки Брута перейшов на бік Марка Антонія. Згодом замирився з Октавіаном, у 20 році до н. е. його було обрано консулом разом з Публієм Сілієм Нервою. Після завершення каденції відійшов від державницьких справ. У 13 році до н. е. його було зображено на Вівтарі Миру.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Pollini J. «Ahenobarbi, Appuleii and Some Others on the Ara Pacis». AJA, Vol. 90, No. 4 (Oct., 1986), pp. 453—460. (англ.)