Марк Валерій Мессала (консул 188 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Валерій Мессала
Народився невідомо
Рим
Помер після 167 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик
Суспільний стан патрицій
Посада консул
Військове звання Адмірал
Термін 188 рік до н. е.
Попередник Марк Фульвій Нобіліор
Наступник Марк Емілій Лепід
Рід Валерії
Батько Марк Валерій Максим Мессала
Діти Марк Валерій Мессала

Марк Валерій Мессала (лат. Marcus Valerius Messalla; ? — після 167 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч часів Римської республіки, консул 188 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Валеріїв. Син Марка Валерія Максима Мессали, консула 226 року до н. е. Про молоді роки немає відомостей.

У 210 році був префектом флоту, на чолі якого діяв біля Сицилії проти карфагенян (в цей час тривала Друга Пунічна війна).

У 195 році до н. е. став курульним еділом. У 193 році до н. е. став претором у справах іноземців. У 190 році до н. е. балотувався на посаду консула на 189 рік до н. е., проте програв. Наступного року виграв вибори, ставши у 188 році до н. е. консулом разом з Гаєм Лівієм Салінатором. Як провінцію отримав Лігурію.

У 181 році був легатом проконсула Луція Емілія Павла Македоніка, який придушував повстання лігурійців. У 174 році до н. е. був у складі посольства до Персея, царя Македонії. У 172 році до н. е. увійшов до колегії квіндецемвірів. Остання згадка про нього датується 167 роком до н. е.

Джерела[ред. | ред. код]

  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol.3 p. 605 (англ.)
  • Friedrich Münzer: Valerius 252). // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft. Zweite Reihe. Band 8.1: Valerius Fabrianus bis P. Vergilius Maro. (RE VIII A, 1) Stuttgart: Alfred Druckenmüller Verlag, 1955, Sp. 126f. (нім.)